Atenție, șoferi! Aproape toată țara este sub cod de ceață. Care sunt zonele cele mai afectate

[Realitatea] 21/12/2025

Deși duminică dimineață nu au fost raportate drumuri naționale sau autostrăzi blocate din cauza unor accidente, condițiile de drum sunt extrem de dificile la nivel național.Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române avertizează că, în special în zonele de câmpie, se circulă pe un carosabil umed și în condiții de ceață densă. Vizibilitatea este redusă semnificativ, scăzând frecvent sub 200 de metri și izolat chiar sub 50 de metri, fenomen care, coroborat cu temperaturile scăzute, favorizează formarea ghețușului. Chiar și pe arterele vitale, precum autostrăzile A1 București – Pitești, A2 București – Constanța și A3 București – Ploiești, unde traficul rămâne fluent, vizibilitatea oscilează între 100 și 300 de metri, impunând o atenție sporită din partea (…)


    Trimite Email

Alte articole din Realitatea

Nicușor Dan convoacă presa la ora 14:00, după ce a fost „îngropat” în dosare de către magistrați
Președintele Nicușor Dan va susține astăzi, începând cu ora 14:00, (…)
[Realitatea] - 21/12/2025
Nicușor Dan a depus o coroană de flori la Monumentul Eroilor Revoluției din București
Comemorarea Revoluției din 1989 rămâne un moment de reflecție (…)
[Realitatea] - 21/12/2025
Verdictul dur al lui Mitică Dragomir, la Realitatea Plus: „Am ajuns servitorii Europei, ne vindem ieftin!”
România, între „ordine externe” și o justiție contestată. Dumitru (…)
[Realitatea] - 21/12/2025
Mitică Dragomir, atac la Bolojan: „Țara este în aceeași situație ca pe vremea lui Ceaușescu din cauza taxelor” VIDEO
Potrivit lui Dumitru Dragomir, cetățenii sunt obligați să facă (…)
[Realitatea] - 21/12/2025
Loteria Română anunță tragerile speciale de Crăciun. Premii suplimentate și reporturi de milioane de euro
Marele premiu la Joker rămâne vedeta ediției speciale de (…)
[Realitatea] - 21/12/2025
Capcana confortului digital:. Cum ne poate „lenevi” inteligența artificială creierul
De la structurarea eseurilor la analiza datelor complexe, (…)
[Realitatea] - 21/12/2025


[Toate articolele din: Realitatea +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY