Victor Ponta: „Datoria României este peste 200 miliarde de euro. Avem de achitat 10 miliarde euro doar dobânzile”
[Gândul] 20/12/2025
Într-o ediție transmisă live de Gândul, Victor Ponta a vorbit despre situația economică îngrijorătoare a României, dar și despre modul în care dobânzile foarte mari au înrăutățit situația deja delicată a țării noastre. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă. Invitat în emisiunea „Marius Tuca Show”, Victor Ponta a vorbit despre situația economică a României, mai exact despre datoria națională, care, spune el, este de peste 200 de miliarde de euro. Cel mai grav aspect, afirmă acesta, ar fi faptul că 10 miliarde de euro pe an ar fi doar dobânzile plătite, în urma împrumuturilor. „O să ne împrumutăm și mai mult ca să plătim dobânzi la datoriile pe care le-am făcut. În seara asta, datoria română e de 1.500, 1.100 de miliarde de lei. A sărit de 200 de miliarde de euro. Păi, dacă (…)
Alte articole din Gândul
Fostul iubit al fiicei impresarului Dan Bursuc a fost reținut de (…)
[Gândul] - 20/12/2025
Cel puțin cinci palestinieni, printre care și un bebeluș, au fost (…)
[Gândul] - 20/12/2025
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Marius (…)
[Gândul] - 20/12/2025
Marea finală a concursului Vocea României, ediția 2025, a fost (…)
[Gândul] - 20/12/2025
Într-o emisiune transmisă live de Gândul, prof. univ. dr. Dan (…)
[Gândul] - 20/12/2025
Gândul vă prezintă calendarul zilei de sâmbătă, 20 decembrie. Iată (…)
[Gândul] - 20/12/2025
Localitatea din România în care nu s-a născut niciun copil în (…)
[Gândul] - 20/12/2025
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY