Marcel Ciolacu a preluat mandatul de președinte al CJ Buzău: „Preiau o datorie și o obligație”
[Cotidianul] 19/12/2025
„Nu preiau doar un mandat, preiau o datorie și o obligație. Buzăul este acasă. Și acasă nu promiți, acasă faci. Un județ nu se dezvoltă prin vorbe, ci prin decizii curajoase și efort fizic. Îmi doresc un județ în care tinerii să rămână, părinții să se simtă în siguranță, bunicii să aibă acces la servicii medicale. De astăzi începem să dezvoltăm împreună. Nu mai am ambiții politice, am ambiții administrative. Vreau să dezvoltăm împreună, indiferent de culoarea politică. Nu trebuie să ne fie frică de reforme. În schimb, trebuie să fie unele reale și să aibă o bază reală. Nu spun că va fi simplu, dar trebuie să depășim împreună blocajele”, a declarat Marcel Ciolacu. Prezent la eveniment a fost și Sorin Grindeanu, președintele PSD. „Pentru mine, de astăzi începe o nouă etapă la București, (…)
Alte articole din Cotidianul
Continuă confesiunile lui Tudorel Toader: Codurile penale erau venite din „centre de reflexie”
Fostul judecător al Curții Constituționale spune că atunci când se (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
Act de Implementat Net Zero în România
România implementează prin OUG Regulamentul NZIA (Net-Zero (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
Catedrala Națională, deschisă în perioada 24 decembrie 2025-8 ianuarie 2026
Potrivit Patriarhiei Române, Catedrala Naţională va fi deschisă (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
Acordul cu MERCOSUR, amânat după protestele violente
Președintele Braziliei Luiz Inácio Lula da Silva a transmis faptul (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
Alegeri într-un singur tur. Cum au ajuns PSD și PNL prizonierii propriului avantaj electoral?
PSD și PNL sunt cele mai vechi partide românești de după 1990 și (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
Peste două tone de articole pirotehnice, confiscate de poliţişti la Târgovişte
Potrivit poliţiştilor, este vorba despre petarde şi baterii de (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
Lovitură pentru pensionarii din sistemul public. Guvernul le ia locuințele de serviciu
Contractele de închiriere încetează odată cu funcția
Proiectul (…)
[Cotidianul] - 19/12/2025
[Toate articolele din: Cotidianul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY