Nepoata lui Potra, arestată preventiv pentru înșelăciune
[Cotidianul] 18/12/2025
„În fapt, din cercetările efectuate a rezultat că, în perioada 2022-2025, o tânără de 25 de ani, din localitatea Mănăstireni, ar fi indus în eroare 9 reprezentanți legali ai unor societăți comerciale din județele Cluj și Mureș, pe care i-ar fi determinat să achite diferite sume de bani în baza unor contracte de consultanță privind obținerea de fonduri europene, cu promisiunea efectuării și depunerii documentației aferente, aceasta însușindu-și sumele de bani încasate fără a mai presta serviciile asumate”, se arată într-un comunicat IPJ Cluj. Conform ziarulclujean.ro, reținerea a venit în urma unor plângeri depuse în 2024 și 2025. Un operator de turism din Cluj-Napoca ar fi plătit 7.400 de lei pentru două proiecte care nu au fost niciodată depuse. O altă plângere legată de dosar vizează (…)
Alte articole din Cotidianul
Cum funcționează școala în Olanda
„Vineri, 19 decembrie, e ultima zi de școală din acest an. Vom (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
Bani de la Guvern pentru absolvenţii de 10 la Evaluare şi Bacalaureat
Ministrul afirmă că se bucură că, deşi ţara este „încă sub efectul (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
Fost membru CSM. Vor fi recuzați toți judecătorii care au semnat protestul Recorder
Avocatul susține că este o mutare normală, întrucât au avut (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
România introduce Pașaportul Digital al produsului
Această măsură transformă radical modul de achiziție și control al (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
Clasa de risc seismic, obligatorie în cartea funciară
Potrivit Profit.ro, executivul susține că măsura va asigura (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
„Ce se tot împușcă- cu socoteală.” Iulian Vlad dă sfaturi despre cum trebuie reprimați protestatarii
Ștefan Alexie notează în agenda sa sfaturile pe care șeful (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
Bani disponibili în aceeași zi – ce e adevărat și ce nu
Mulți oameni ajung, mai devreme sau mai târziu, în punctul în care (…)
[Cotidianul] - 18/12/2025
[Toate articolele din: Cotidianul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY