Poliția olteană continuă acțiunile de siguranță rutieră și ordine publică

[Gazeta de Sud] 15/12/2025

Polițiștii olteni au desfășurat, în acest weekend, acțiunile de siguranță rutieră și ordine publică. Obiectivele au vizat prevenirea faptelor de violență, depistarea conducătorilor auto care nu respectă normele de circulație, cu accent pe cei care conduc sub influența alcoolului sau a altor substanțe psihoactive și pe cei care depășesc limitele legale de viteză. În perioada acțiunilor, polițiștii au intervenit la 97 de solicitări, dintre care 64 prin apelul unic de urgență 112. Sancțiuni și măsuri aplicate în trafic În cadrul controalelor, au fost aplicate 225 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 90.000 de lei. Pentru neregulile constatate la regimul rutier, polițiștii au reținut 20 de permise de conducere, dintre care: 12 pentru depășirea vitezei legale cu (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Nicuşor Dan: „Coaliţia a reuşit, dacă ne uităm macro. România a fost într-o poziţie vulnerabilă“
Preşedintele Nicuşor Dan a declarat vineri, la Bruxelles, în (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025
Olt: Femeie căzută în fântână, salvată de pompieri
Pompierii Detașamentului Slatina au intervenit în această seară în (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025
Prințesa moștenitoare a Norvegiei urmează să fie supusă unui transplant de plămâni
Starea de sănătate a prințesei moștenitoare Mette-Marit a (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025
Cât va fi punctul de amendă în 2026
Ministerul Muncii a pus, vineri, în transparenţă proiectul privind (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025
Accesul la Fontana di Trevi se va face contra cost din luna februarie
Începând cu luna februarie, turiştii vor trebuie să plătească doi (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025
Un aplinist român a murit la peste 6.500 de metri altitudine, pe cel mai înalt vulcan activ din lume
Un alpinist român în vârstă de 57 de ani a murit în timpul unei (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025
Cresc tarifele reglementate aplicate de Transelectrica
Potrivit unui raport al companiei, remis vineri Bursei de Valori (…)
[Gazeta de Sud] - 19/12/2025


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY