Ponta demolează USR. „Rețeaua reziștilor nu e votată de români/Au acaparat tot, mai vor să pună mâna pe Înalta Curte și pe DNA/România nu mai e apărată/Justiția va fi din nou capturată”

[Gândul] 14/12/2025

Într-o intervenție în direct la România TV, duminică seara, Victor Ponta a avertizat că scandalul din justiție este menit să acopere adevărata capturare a ei, care va urma foarte curând. Fostul premier consideră că rețeaua rezist reprezintă un partid de 10%, fără legimitate politică, acesta punând deja mâna pe ministere cheie și dorind să captureze și DNA sau Înalta Curte de Casație și Justiție. În opinia fostului premier, România este o țară jefuită și care nu mai este apărată de cei care au obligația prin lege să o facă. Justiția va din nou capturată. Durează mult procesele, sunt scumpi avocații. România nu își urmărește propriile interese. E o țară jefuită. Nu e apărată de cei care ar trebui să o apere. Cum funcționează rețeaua reziștilor finanțați din afară Ponta a arătat că (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

De ce a fost Andreea Bănică certată cu Dumnezeu. ”Foarte mulți ani nu m-am mai rugat”
Andreea Bănică, în vârstă de 47 de ani, a mărturisit că a avut o (…)
[Gândul] - 21/01/2026
Anunț important despre Autostrada cu tuneluri din vestul României: în ce stadiu este Lotul Lugoj-Deva
Cristian Pistol, directorul general al Companiei Naţionale de (…)
[Gândul] - 21/01/2026
Un patron din Superliga, ironii către Gigi Becali și FCSB. „Credeam că vine cu tăvălugul. Fotbalul nu se face la televizor”
Valeriu Iftime a ironizat FCSB pentru jocul arătat până acum, dar (…)
[Gândul] - 21/01/2026
Zi decisivă, miercuri, pentru acordul UE-Mercosur. Votul în Parlamentul European se anunță strâns. Cum votează România
Parlamentul European votează miercuri dacă solicită un aviz din (…)
[Gândul] - 21/01/2026
Ce decizie va lua PSD dacă se confirmă plagiatul în cazul ministrului Radu Marinescu. Grindeanu: Eu am mai văzut filmul ăsta
Invitat în cadrul emisiunii Ai Aflat! cu Ionuț Cristache, (…)
[Gândul] - 21/01/2026
Ce a primit de mâncare un pasager la clasa întâi, în timpul zborului: „Acest bol al tristeții”
Nu întotdeauna zborul cu avionul, la clasa I, ajunge să fie o (…)
[Gândul] - 21/01/2026
Ce pățești dacă refuzi semnarea procesului verbal de contravenție, în 2026. Care sunt efectele practice, de fapt
Ce se întâmplă dacă refuzi semnarea procesului verbal de (…)
[Gândul] - 21/01/2026


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY