Kovesi intervine în scandalul din Justiţie: Adevărul şi integritatea nu trebuie sancţionate, ci protejate
[Cetățeanul] 12/12/2025
Procurorul șef al Parchetului European, Laura Codruța Kovesi, deschide lista celor peste 500 de magistrați care au semnat o scrisoare de susţinere pentru judecătorii care au vorbit despre problemele din sistem, arătând că acestea nu sunt cazuri izolate, ci probleme sistemice. CITEŞTE ŞI: Kovesi „Adevărul şi integritatea nu trebuie sancţionate, ci protejate”, au transmis magistraţii.Știri Cetățeanul.uk: Amenzi usturătoare pentru cei care beau în timp ce conduc în UK. Chiar și apă Scrisoarea magistraților (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push(); „Subsemnaţii, judecători şi procurori, Având în vedere repercusiunile ce se preconizează cu privire la colegii noştri Laurenţiu Beşu şi Raluca Moroşanu, dar si mesajele contradictorii publicate de Sectia pentru Judecatori si Sectia pentru (…)
Alte articole din Cetățeanul
Ce decizie a luat ministra Mediului în privinţa demisiei
Diana Buzoianu, ministrul Mediului, anunță că refuză să (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
Marian Vanghelie, dat în judecată pentru neplata facturilor la curent
Deși a fost achitat de Curtea de Apel București în dosarul în care (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
Un al doilea caz de lepră confirmat în România: Ce spune ministrul Sănătăţii
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a vizitat vineri spitalul (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
Povețele lui Adrian Năstase pentru reforma Justiției
Sub titlul „Cum să procedăm cu justiția”, fostul premier Adrian (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
Bolojan cere verificări la sânge în Justiţie
Premierul Ilie Bolojan a comentat dezvăluirile jurnaliștilor de la (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
Șoc și groază! Taxele şi impozitele locale mărite sunt pe site-ul PMB
Primăria Capitalei supune dezbaterii publice proiectul de hotărâre (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
Călin Georgescu rămâne sub control judiciar
Fostul candidat pro-rus la alegerile prezidențiale Călin Georgescu (…)
[Cetățeanul] - 12/12/2025
[Toate articolele din: Cetățeanul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY