Lapte praf Nestle pentru sugari, retras de la vânzare în România din cauza unei bacterii: „Menționăm că nu au fost primite sesizări cu privire la efecte adverse asociate consumului produselor”

[Unica] 12/12/2025

Nestlé România a inițiat retragerea voluntară a unor loturi de lapte praf pentru sugari, NAN 1 Optipro și NAN 1 Comfortis, după ce Bacillus cereus a fost identificată pe linia de producție. Măsura este una de precauție, iar siguranța sugarilor este prioritară. Lapte praf Nestle pentru sugari, (…)


    Trimite Email

Alte articole din Unica

Încă un caz de lepră confirmat la Cluj. Este vorba despre sora primei paciente. Femeile lucrau împreună la un salon de masaj
Un nou caz de lepră a fost confirmat astăzi, 12 decembrie, după ce (…)
[Unica] - 12/12/2025
Ana Birchall, reacție dură după telefonul Liei Savonea în timpul conferinței CAB: „Scuza oferită este pur și simplu necredibilă”
Fostul ministru al Justiției, Ana Birchall, reacționează ferm după (…)
[Unica] - 12/12/2025
Cum arată și cu ce se ocupă copiii Marinei Almășan. Victoraș și Marinuș sunt stabiliți în Franța și în Dubai și au meserii bănoase
Marina Almășan petrece sărbătorile de iarnă acasă, însă sufletul (…)
[Unica] - 12/12/2025
Cătălin Botezatu, dezvăluiri despre povestea de dragoste cu Vanda Vlasov: „A fost o relație cu adrenalină la maxim”
Cătălin Botezatu a vorbit despre relația cu Vanda Vlasov. (…)
[Unica] - 12/12/2025
Mixul perfect: brățări cu pietre semiprețioase și biluțe din aur pentru bărbați
Brățările pentru bărbați au devenit în ultimii ani mai mult decât (…)
[Unica] - 12/12/2025


[Toate articolele din: Unica +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY