Dosarul pentru conducere fără permis al președintelui Federației de Polo pe Apă din Republica Moldova, tergiversat timp de patru ani în instanța din România

[Timpul] 10/12/2025

Președintele Federației de Polo pe Apă din Republica Moldova, Veaceslav Baicev, a fost condamnat la plata unei amenzi penale de 6.000 de lei, în România, pentru conducerea unui vehicul fără permis. Judecătoria Brăila a pronunțat sentința pe 8 decembrie, scrie debraila.ro. Potrivit informațiilor obținute în exclusivitate de publicația brăileană, Baicev a fost prins de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism, deși avea permisul suspendat. Acesta fusese tras pe dreapta, pe raza unei localități, pentru că a circulat cu viteza de 88 km/h, peste limita legală de 50 km/h. Surse judiciare au explicat pentru DEBRAILA.ro că fapta a fost comisă în aprilie 2021, însă procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Brăila au trimis dosarul în instanță abia la începutul acestui an. (…)


    Trimite Email

Alte articole din Timpul

Volodimir Zelenski anunță că este pregătit pentru alegeri în Ucraina și cere sprijinul SUA și UE
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat marți că este (…)
[Timpul] - 10/12/2025
Sondaj IMAS, la două luni de la alegeri: Cum ar vota moldovenii, dacă duminică ar avea loc scrutinul parlamentar
Un sondaj realizat de IMAS la două luni de la alegerile (…)
[Timpul] - 10/12/2025
Comisia ”ascunde” evaluarea Procurorului General interimar
Comisia de evaluare a procurorilor a venit cu o precizare privind (…)
[Timpul] - 10/12/2025
Mihai Isac: Manual de deCebanizare ori cum poate Chișinăul scăpa de rețeaua corupției și influența rusă
Corupția cronică a ajuns să sufoce capitala Republicii Moldova. (…)
[Timpul] - 10/12/2025
Chișinăul cere Tiraspolului să înceteze presiunile asupra școlilor românești din Transnistria
Chișinăul cere Tiraspolului să înceteze să pună presiune asupra (…)
[Timpul] - 10/12/2025
Reforma amalgamării, blocată între hârtii și realitate locală
Republica Moldova, cu mai puțin de 2,5 milioane de locuitori și (…)
[Timpul] - 10/12/2025


[Toate articolele din: Timpul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY