VIDEO | Elena Lasconi începe să ciripească: Pot să cred că Franța a intervenit în anularea alegerilor și că Nicușor Dan nu e străin de asta
[R3media] 6/12/2025
După ce a spus că nu a văzut influența rusă în alegerile prezidențiale din 2024, Elena Lasconi nu se dezminte și spune că poate să creadă că Franța a fost statul terț care s-a implicat în scrutinul prezidențial. Fosta candidată a făcut aceste declarații la podcastul Subversiv, moderat de Oana Eftimie. Oana Eftimie: Credeți vă Franța a intervenit în anularea alegerilor? Elena Lasconi: Pot să cred! Da! Oana Eftimie: Doar Franța? Sau și Statele Unite? Elena Lasconi: Pot să cred că Franța și pot să cred că nici Nicușor Dan nu e străin de asta Oana Eftimie: Sprijinul a fost transferat către Nicușor Dan, în campania din primăvară! Sprijinul lui Emmanuel Macron și al Maiei Sandu. Elena Lasconi: Da! Eu nu am avut sprijin din partea Franței. A fost doar o chestie video pe care ați văzut-o. Oana (…)
Alte articole din R3media
VIDEO | Dialog halucinant în Senatul SUA: Un medic ginecolog refuză să admită că bărbații nu pot rămâne însărcinați: Cred că astfel de întrebări cu răspunsuri de tip DA sau NU sunt folosite în (…)
Un schimb de replici aprins a avut loc în timpul unei audieri a (…)
[R3media] - 16/01/2026
Ger năprasnic în capitală: Zeci de mii de bucureșteni îngheață în blocuri, într-una dintre cele mai friguroase nopți
Zeci de mii de bucureșteni îngheață în apartamente într-una dintre (…)
[R3media] - 16/01/2026
VIDEO | Alexandru Munteanu: Personal, aș vota pentru unirea cu România. Ca premier al Republicii Moldova, trebuie să îndeplinesc voința majorității cetățenilor, integrarea europeană
Premierul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, spune că ar vota (…)
[R3media] - 16/01/2026
VIDEO | Oana Zamfir, de la DigiFM: E gest de rea-credință să pui la îndoială ce spune președintele României | Jurnalista e aceeași care în 2015 îl întreba în direct pe Marian Munteanu dacă a fost (…)
Oana Zamfir de la DigiFM a purtat un dialog cu colegul său, Vlad (…)
[R3media] - 15/01/2026
VIDEO | Călin Georgescu publică un mesaj cu ocazia Zilei Culturii Naționale: Vis de vitejie, fală şi mândrie, dulce Românie, asta ţi-o doresc!
Liderul suveranist Călin Georgescu a publicat un mesaj cu ocazia (…)
[R3media] - 15/01/2026
Karol Nawrocki a blocat prin veto aplicarea DSA în Polonia: Ca președinte, nu pot semna un proiect de lege care echivalează efectiv cu cenzura. Nu suntem în romanul „1984” al lui George Orwell
Președintele polonez Karol Nawrocki a respins un proiect de lege (…)
[R3media] - 15/01/2026
Dan Puric, de Ziua Culturii Naționale: Vinovați de Eminescu
Maestrul Dan Puric a scris, cu ocazia Zilei Culturii Naționale, un (…)
[R3media] - 15/01/2026
[Toate articolele din: R3media +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY