Formula 1 pe înțelesul tuturor. Cum se împart premiile la finalul campionatului și de ce piloții nu primesc nimic

[Adevarul] 6/12/2025

Premiile în bani constituie doar o parte din veniturile echipelor, acestea câștigând sume importante și din sponsorizări, vânzarea de merchandising și colaborări comerciale.


    Trimite Email

Alte articole din Adevarul

Sistemul energetic din R. Moldova, afectat de atacurile Rusiei asupra Ucrainei. A fost cerut ajutorul României
Sistemul energetic din Republica Moldova a fost puternic afectat (…)
[Adevarul] - 6/12/2025
Șefa diplomației UE, după publicarea noii strategii de securitate a SUA: „Suntem cei mai mari aliaţi şi trebuie să rămânem uniţi”
SUA rămân „cel mai mare aliat” al Uniunii Europene, a declarat (…)
[Adevarul] - 6/12/2025
Cornel Dinu, în stare critică. S-a îndepărtat de apropiați și refuză comunicarea: „Mi se sfâșie sufletul. S-a închis în el”
Cornel Dinu trece printr-o perioadă delicată din punct de vedere (…)
[Adevarul] - 6/12/2025
Un bărbat de 91 de ani s-a trezit moștenitor al unei averi uriașe. Decizia pe care a luat-o în legătură cu banii i-a uimit pe mulți
Raymond Landy, un pensionar francez în vârstă de 91 de ani, a (…)
[Adevarul] - 6/12/2025


[Toate articolele din: Adevarul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY