Cine este Ciprian Ciucu: societate civilă, Macovei, Orban, Bolojan – ALEGERI PRIMĂRIA CAPITALEI

[Cotidianul] 4/12/2025

Studii și carieră Ciprian Ciucu Facultatea de Științe Politice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative, în 2000, iar ulterior a făcut masterul tot la SNSPA, pe același model, în 2001. Din februarie 1999 până martie 2000 a avut primul loc de muncă menționat în CV: coordonator programe la Asociația Română pentru Libertate și Dezvoltare. Apoi, din martie 2000 până în februarie 2001 a fost „specialist relații publice” la Administrația Prezidențială, pe finalul de mandat al lui Emil Constantinescu. Venirea lui Ion Iliescu la Palatul Cotroceni l-a făcut să plece. În următorii ani a avut diferite funcții în mai multe societăți private, în special organizații neguvernamentale. În 2007 a ajuns director de marketing și comunicare la Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile (…)


    Trimite Email

Alte articole din Cotidianul

Alegeri pentru Capitală. Cinci institute, acreditate să facă sondaje la ieşirea de la urne
Potrivit BEM, vor efectua sondaje de opinie la ieşirea de la urne (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025
IICCMER: România este asaltată de politicieni admiratori ai lui Ceaușescu
„La 36 de ani de la Revoluție, România democratică este sufocată (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025
Un german e pus să plătească o factură de peste 1,5 milioane de litri de apă. Motivele
Bărbatul contestase o factură de aproximativ 7.000 de euro emisă (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025
Fost ministru al Economiei, angajat de Gruia Stoica
REVA Simeria este o companie specializată în repararea (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025
Funcţionari suspectați că au furat benzină
Potrivit News.ro, mai mulți funcționari sunt suspectați că și-ar (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025
INTERVIU Ana Ciceală – „Vreau să mă consult cu cetățenii pe tema demolării Cathedral Plaza” – ALEGERI PRIMĂRIA CAPITALEI
În programul său, Ana Ciceală promite să redea farmecul istoric al (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025
Drona distrusă în Marea Neagră n-ar fi a Ucrainei
Declarația SBU vine după ce o dronă aflată în derivă și (…)
[Cotidianul] - 4/12/2025


[Toate articolele din: Cotidianul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY