Aproximativ 76,3 milioane lei plătiți de AJPIS Dolj pentru beneficiile de asistență socială în luna noiembrie 2025
[Amos News] 4/12/2025
Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Dolj, a virat fondurile necesare pentru plata principalelor beneficii de asistență socială, în luna noiembrie 2025, astfel: – peste 37,5 milioane de lei pentru 102.174 beneficiari de alocații de stat pentru copii, din care: peste 10,4 milioane de lei au fost virați prin mandat poștal și peste 27 milioane de lei în cont bancar – peste 11 milioane de lei pentru 3.310 beneficiari de indemnizații pentru creșterea copilului, din care: peste 536 mii de lei au fost virați prin mandat poștal și peste 10,49 milioane de lei în cont bancar – peste 1,38 milioane de lei pentru 1.786 beneficiari de stimulent de inserție, din care: peste 135 mii de lei au fost virați prin mandat poștal și peste 1,25 milioane de lei în cont bancar În data de (…)
Alte articole din Amos News
Nicușor Dan: Vă mulțumesc, domnule președinte Lee Jae Myung, pentru convorbirea telefonică de astăzi dimineață
Președintele Nicușor Dan a avut joi dimineața o convorbire (…)
[Amos News] - 4/12/2025
Expert Forum a publicat cel de-al doilea raport care analizează veniturile și cheltuielile declarate de competitorii electorali la alegerile din 7 decembrie
Expert Forum a publicat cel de-al doilea raport care analizează (…)
[Amos News] - 4/12/2025
George-Mădălin Borş (PSD): Drepturile prosumatorilor nu sunt atinse. Niciun articol din proiect nu introduce controlul asupra instalaţiilor prosumatorilor
Deputatul Mădălin George Borş denunţă campania de manipulare (…)
[Amos News] - 4/12/2025
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, va vizita Spitalul Clinic de Urgență „Prof. Dr. Nicolae Oblu” Iași
Astăzi, de la ora 14:30, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, (…)
[Amos News] - 4/12/2025
Se împlinesc 40 de ani de la debutul epidemiei cu HIV, în România
„Am semnat, ieri, Manifestul HIV de la București, un apel care (…)
[Amos News] - 4/12/2025
Mihai Fifor: Guvernați responsabil sau plecați, USR-iștilor!
„Absolut imposibil de explicat oamenilor incompetența, (…)
[Amos News] - 4/12/2025
Petrișor Peiu: „Să răspundă extremiștii anti-cărbune de ce au închis majoritatea centralelor pe cărbune și de ce vor să le închidă pe toate”
Liderul senatorilor AUR Petrișor Peiu critică politicile promovate (…)
[Amos News] - 4/12/2025
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY