”Ne-am pierdut încrederea în noi înșine. Nu mai privim lumea cu ochii românului care-și iubește țara și neamul” - Virgiliu Gheorghe. INTERVIU despre Identitatea națională și limba maternă (II)
[ActiveNews] 3/12/2025
Continuăm seria de interviuri inițiată de redactorii ActiveNews cu Virgiliu Gheorghe Vlăescu, președinte al comisiei pentru Tineret și Sport a Senatului României și membru al Comisiei de Educație din Senat, despre problemele grave ale României ce țin de strategia națională inexistentă pentru educația și formarea noilor generații.
Alte articole din ActiveNews
MITOMANA. ”Diana Buzoianu minte cu un cinism inimaginabil” - Dan Andronic publică DOVEZILE: Cei 130.000 de oameni lăsați fără apă potabilă merită măcar să afle adevărul!
Diana Buzoianu are grave probleme psihiatrice: boala se numește (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
Mămăliga națională trebuie să explodeze acum! Mâine va fi prea târziu...
Se cere demisia Dianei Buzoianu. În alte vremuri, ar fi fost o (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
Claudia Marcu de la Național a publicat ce se va întâmpla cu barajele încă din luna ianuarie: Guvernul execută, din nou, ordinele Comisiei Europene. Se pregătește demolarea barajelor de pe râuri
Ministerul Mediului a modificat procedura de trecere în (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
Pokrovsk a căzut! - O mie de soldați ucraineni prinși în capcană la Mîrnohrad – Bild: "Forțele armate ucrainene nu sunt capabile să oprească ofensiva rusească"
Ziarul german, unul din cele mai bine informate despre situația de (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
De ce a fost exclusă Europa de la negocierile de pace dintre SUA și Rusia? – Putin răspunde...
Înaintea întâlnirii la Moscova cu trimișii speciali ai lui Trump, (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
INEDIT. Patru FOTOGRAFII cu Petre Țuțea realizate de marele fotograf Emanuel Pârvu. Ce gândeau Mircea Eliade și Emil Cioran despre prietenul lor deținut politic. Pr. Constantin Voicescu: Neamul și (…)
Patru fotografii necunoscute până la momentul publicării lor, cu (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
Senzațional! Justiția română l-a achitat pe Petre Țuțea de toate acuzațiile aduse de regimul comunist
Petre Țuțea a fost achitat și reabilitat definitiv de Statul Român (…)
[ActiveNews] - 3/12/2025
[Toate articolele din: ActiveNews +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY