CSAT a analizat Planul de investiții în industria de apărare a României, elaborat în temeiul Regulamentului SAFE

[Ecopolitic] 24/11/2025

Membrii CSAT au analizat, luni, Planul de investiții în industria de apărare a României, elaborat în temeiul Regulamentului SAFE. Luni, 24 noiembrie a.c., a avut loc, la Palatul Cotroceni, şedinţa Consiliului Suprem de Apărare a Ţării, condusă de Preşedintele României, Nicușor Dan. În cadrul şedinţei, au fost analizate mai multe teme, axate în principal pe modul de implementare a măsurilor pentru dezvoltarea capacității de apărare a statului și pentru creșterea rezilienței societății. Principalul punct pe ordinea de zi l-a reprezentat Strategia Națională de Apărare a Țării pentru perioada 2025–2030. Proiectul consolidat al Strategiei a fost pus în transparență publică, fiind prima Strategie Națională de Apărare a Țării care a parcurs și această etapă. O bună parte a recomandărilor (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

George Simion desființează majorarea taxelor pe proprietate: „Asta înseamnă să fii Bolojan. Asta înseamnă să fii Grindeanu”
Președintele AUR, George Simion, prezent luni seara la conferința (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025
A fost stabilită ordinea pe buletinul de vot a candidaților la Primăria Generală
Biroul electoral al Municipiului Bucureşti a stabilit, prin (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025
Explozie puternică într-un bloc din Brăila. Două apartamente au fost cuprinse de flăcări
Explozie puternică într-un bloc din orașul brăilean Însurăței. (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025
CSAT s-a reunit în şedinţă. Strategia Națională de Apărare 2025–2030 a fost aprobată și va fi prezentată în Parlament
Consiliul Suprem de Apărare a Ţării s-a reunit, luni, în şedinţă, (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025
Autobuzele liniei 232 vor opri doar la trotuar în stația „Piața Sudului”. TPBI introduce o nouă stație pe Bd. Metalurgiei
Începând de marți, 25 noiembrie 2025, autobuzele liniei 232 vor (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025
Xiaomi a deschis primul magazin fizic din România în mall-ul ParkLake
Xiaomi a deschis primul magazin fizic din România în incinta (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025
Liniile 434 și 483 revin pe traseele de bază începând cu 25 noiembrie
Începând de marți, 25 noiembrie 2025, autobuzele liniilor 434 și (…)
[Ecopolitic] - 24/11/2025


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY