Bolojan: Nu rămânem fără carburant, chiar dacă îi sancționăm și noi pe rușii de la Lukoil
[Cotidianul] 21/11/2025
Conform celor relatate vineri seara de premierul Ilie Bolojan, România nu este în pericol de a rămâne fără carburant, în contextul în care va fi solidară cu SUA și celelalte state membre UE în strategia de a sancționa compania Lukoil. În contextul sancționării Lukoil și de către România, țara noastră are stocuri suficiente de carburant România are ”stocuri suficiente în perioada actuală şi următoare pentru ca aprovizionarea cu benzină şi cu motorină să funcţioneze” fără ca rafinăria Petrotel-Lukoil din Ploieşti să fie în activitate, dă asigurări șeful Executivului de la București. ”Sunt două aspecte: termenele intră în vigoare la date diferite pentru rafinăria Lukoil, care este pe o anumită entitate, juridic, intră în vigoare acum, rafinăria este în mentenanţă şi, din evaluarea (…)
Alte articole din Cotidianul
Putin trece la amenințări după ce Zelenski i-a refuzat planul de pace
Putin, dispus să extindă războiul, dacă Zelenski refuză planul (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
Trump îi dă ultimatum lui Zelenski. Până de Thanksgiving să accepte planul de pace
”Eu am avut multe termene-limită, iar atunci când lucrurile merg (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
Cât se câștigă în banking și în contabilitate. Salarii sub așteptări
Anul 2025 aduce o realitate dură pentru angajații din anumite (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
Colegiul Stomatologilor: Tratamentul sub anestezie al copiilor, ignorat de Ministerul Sănătății
Colegiul Stomatologilor sesizează
Adresa pe care Colegiul (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
Ciucu are surse în USR: Știu cifrele din sondajele lor
Într-un interviu acordat emisiunii Insider Politic de la Prima TV, (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
Nicușor Dan ia partea Ucrainei în planul de pace negociat de Putin și Trump
Iată mesajul complet al șefului statului, postat vineri seara pe (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
„Nu voi trăda”. Zelenski respinge acordul de pace negociat de Putin și Trump
Planul includea cedarea unor teritorii ocupate de Rusia, (…)
[Cotidianul] - 21/11/2025
[Toate articolele din: Cotidianul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY