Ucraina, lovită din nou: atacuri ruse asupra infrastructurii energetice
[Gazeta de Sud] 19/11/2025
Infrastructura energetică a Ucrainei a fost vizată de un nou val de atacuri rusești. Mai multe instalații critice au fost lovite, iar autoritățile raportează victime și pagube semnificative. Președintele Volodimir Zelenski a declarat că Rusia a lansat peste 450 de drone și 45 de rachete.Trei persoane au fost ucise și 12 au fost rănite în orașul Dnipro când o dronă a lovit un bloc de apartamente. Trei au fost ucise în regiunea sud-estică Zaporijia și una în regiunea Harkov, mai la nord, au declarat oficialii regionali. Țintirea energiei ca strategie de război Atacurile asupra sistemului energetic par să coincidă cu vulnerabilitățile interne generate de scandalul de corupție, amplificând presiunea asupra autorităților ucrainene, potrivit Reuters. Instalațiile energetice din regiunile (…)
Alte articole din Gazeta de Sud
Olt: Tragedie în Vulturești: Pieton de 52 de ani decedat într-un accident rutier
Inspectoratul de Poliție Județean Olt a fost sesizat, azi (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
Un tânăr a murit şi altul a fost rănit după ce maşina lor s-a ciocnit cu o autoutilitară de salubritate într-un pasaj
Un tânăr a murit şi altul a fost rănit, miercuri dimineaţă, în (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
Alertă de dispariție: Ștefania Nela Ungureanu, 24 de ani, dispărută din Poiana Mare
Polițiștii din Calafat au fost sesizați, ieri, în jurul orei (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
Dronă detectată în spațiul aerian al României
Două aeronave de luptă Eurofighter Typhoon germane din Baza 57 (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
„Momentul diplomatic” al lui Nicki Minaj: cum a ajuns artista în centrul unei dezbateri internaționale despre Nigeria
Rapperul american Nicki Minaj a luat prin surprindere lumea (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
Marcel Ciolacu, despre Ilie Bolojan: Vrea să fie salvatorul omenirii
Fostul premier Marcel Ciolacu l-a atacat, miercuri seară, la (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
O cisternă încărcată cu substanțe periculoase s-a răsturnat pe DN 1. Trafic blocat între Brașov și Predeal
O cisternă încărcată cu substanțe periculoase s-a răsturnat, în (…)
[Gazeta de Sud] - 19/11/2025
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY





