Summitul Mondial Francofon – Politici de sănătate, educație și cercetare în cadrul diplomației științifice internaționale francofone
[Amos News] 18/11/2025
București, 19-21 noiembrie 2025 | Palatul Parlamentului – Sala Constantin Stere Summitul Mondial Francofon – Politici de sănătate, educație și cercetare în cadrul diplomației științifice internaționale francofone Bucureștiul devine, pentru câteva zile, capitala diplomației științifice francofone – un loc al dialogului, al ideilor și al punților care se construiesc între continente. Astfel, Palatul Parlamentului României va găzdui, în perioada 19-21 noiembrie 2025, Summitul Mondial Francofon dedicat politicilor de sănătate, educație și cercetare în cadrul diplomației științifice internaționale francofone, un eveniment de anvergură ce va reuni personalități de prim rang din lumea academică, politică și diplomatică francofonă. Organizat sub egida Confederației Internaționale a Decanilor (…)
Alte articole din Amos News
Ministra Diana Buzoianu conduce delegația României la COP30 Belém: „România rămâne parte a soluției, dar tranziția trebuie să fie dreaptă pentru toți”
Ministra mediului, apelor și pădurilor, Diana Buzoianu, conduce (…)
[Amos News] - 18/11/2025
Cea de-a VI-a ediție a Conferinței Naționale ‘Rezistența Bisericii sub totalitarismul comunist’
Cea de-a VI-a ediție a Conferinței Naționale ‘Rezistența Bisericii (…)
[Amos News] - 18/11/2025
Victorie FACIAS pentru pacienții din România. După 5 ani de blocaj, Guvernul este obligat să adopte normele legii care protejează pacienții de infecțiile nosocomiale
Victorie FACIAS pentru pacienții din România. După 5 ani de (…)
[Amos News] - 18/11/2025
Atom Challenge, o nouă competiție digitală națională destinată elevilor din clasele VII–XII care manifestă interes și performanță în domeniul științelor reale.
Se lansează înscrierile pentru Atom Challenge – olimpiada digitală (…)
[Amos News] - 18/11/2025
Parcursul României către aderarea la Organizația pentru Cooperare și Dezvoltare Economică (OECD) și consolidarea poziției sale în Uniunea Europeană.
Astăzi, în cadrul Delphi Economic Forum Bucharest, Luca Niculescu, (…)
[Amos News] - 18/11/2025
George Simion acuză majoritatea parlamentară de abuz în serviciu: „Acționăm la Curtea Constituțională”
Parlamentarii AUR au protestat marți la ședința plenului reunit al (…)
[Amos News] - 18/11/2025
Precizari ale Inspectoratului General pentru Situații de Urgență
Având în vedere situația de la granița României cu Ucraina, (…)
[Amos News] - 18/11/2025
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY