Patru cetățeni din China, opriți la frontiera de sud-vest

[Amos News] 17/11/2025

Polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Cruceni au depistat patru cetățeni din China care au încercat să intre ilegal în România din Serbia, pe jos, pe la frontiera verde. În data de 15.11.2025, în jurul orei 07.30, polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Cruceni – ITPF Timișoara care executau misiunea de supraveghere a frontierei de stat au depistat, la aproximativ 100 m de linia de frontiera, patru persoane care se deplasau pe jos, dinspre Serbia spre România. Deoarece nu își justificau prezența în zonă, persoanele în cauză au fost conduse la sediul Poliției de Frontieră pentru cercetări. În urma verificărilor efectuate, polițiștii de frontieră au stabilit că cei în cauză sunt cetățeni din China, trei bărbați și o femeie, cu (…)


    Trimite Email

Alte articole din Amos News

Ramon aduce Crăciunul înapoi la Oradea. Iar Oradea strălucește pe marele ecran. Hai să-ți vezi orașul la cinema!
La aproape zece luni după încheierea filmărilor, personajele (…)
[Amos News] - 17/11/2025
Spitalul de Pneumoftiziologie se alătură campaniei ‘Alegeri Greșite’ – o inițiativă de prevenire antidrog dedicată tinerilor
Spirometrii gratuite pentru studenți Spitalul de Pneumoftiziologie
[Amos News] - 17/11/2025
Filme românești, în două festivaluri de la Stockholm
Trei producții cinematografice românești vor fi prezentate (…)
[Amos News] - 17/11/2025
S-a lansat platforma: parcari.primariasector1.ro
De astăzi funcționează noua platformă electronică pentru (…)
[Amos News] - 17/11/2025
20 noiembrie este termenul-limită pentru a beneficia de ajutorul de încălzire din prima lună a sezonului rece
Agenția Națională pentru Plăți și Inspecție Socială (ANPIS) (…)
[Amos News] - 17/11/2025
Deciziile adoptate de Consiliul Autorității de Supraveghere Financiară
În cadrul ședinței de astăzi, Consiliul Autorității de (…)
[Amos News] - 17/11/2025
Lucrări la sistemul de termoficare din Capitală
Compania Municipală Termoenergetica București anunță că, în (…)
[Amos News] - 17/11/2025


[Toate articolele din: Amos News +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY