Ardiles vânat. Mihai Mărgineanu a primit o citație de la Viena. Menestrelul, intimat-penal, trebuie să se predea poliției austriece

[Gândul] 12/11/2025

Ardiles, cunoscut și ca Mihai Mărgineanu, a avut parte de o surpriză ca în Las Fierbinți: o citație penală venită din senin din Austria. Menestrelul a povestit pe rețelele sociale cum s-a trezit cu o hârtie oficială de la judecătorie, după o presupusă amendă primită în Austria. Potrivit relatării sale, Mărgineanu a primit o citație cu mențiunea „intimat-penal”, care îl avertiza că, dacă nu se prezintă la termen, va fi adus de poliție. „Ai dreptul să-ți angajezi avocat! (stai jos… trei!)”, a glumit el, povestind că inițial s-a panicat, crezând că a comis o faptă gravă. Artistul a explicat că nu înțelegea cum ar fi putut ajunge într-o asemenea situație: „Când ești un om ca mine, care-și plătește taxele la timp, nu trece pe roșu și se poartă frumos cu babele, te gândești că poate ai făcut (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

Este oficial. Ce trebuie să aibă șoferii în mașină, atunci când călătoresc în Ungaria, Cehia și Spania, începând cu 1 ianuarie 2026
Șoferii trebuie să respecte noi reguli auto, atunci când circulă (…)
[Gândul] - 14/12/2025
Tăriceanu intră în forță în războiul din justiție: „Instanțele au curajul să judece pe baza legii / Protestatarii se duc după fentă”
Într-o intervenție telefonică în direct, duminică seară, fostul (…)
[Gândul] - 14/12/2025
Viktor Orban avertizează că înghețarea activelor rusești de către UE este un pas către intrarea în război
Viktor Orban a avertizat că decizia Uniunii Europene de a îngheța (…)
[Gândul] - 14/12/2025
Dezamăgirea unui bărbat după ce a ajutat cu mâncare o adolescentă de 14 ani care cerșea. „Până la urmă şi eu mănânc pate pe pâine”
Cancan a relatat povestea unui bărbat care trăit o mare dezamăgire (…)
[Gândul] - 14/12/2025
Cât costă cele mai scumpe înghețate din lume. Desertul de lux poate fi decorat cu aur și diamante
Cele mai scumpe înghețate din lume vin la pachet cu bijuterii, (…)
[Gândul] - 14/12/2025
Ar putea fi cerută deshumarea Rodicăi Stănoiu? Controversele morții fostei ministre a Justiției. Vila de la mare a fost vandalizată
Răsturnare de situație în cazul morții fostului ministru al (…)
[Gândul] - 14/12/2025


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY