Diana Buzoianu, despre banii alocați pentru gardurile electrice pentru urși: Vorbim de niște măsuri care pot salva viețile oamenilor
[Mediafax] 10/11/2025
Întrebată luni seara, la Prima News, de unde vin aceste fonduri, în contextul austerității, Diana Buzoianu a spus că fondurile pentru gardurile electrice provin de la Administrația Fondului pentru Mediu (AFM), în urma unei analize prin care unele proiecte au fost suspendate sau anulate. „A fost unul dintre proiectele în care am tras linie și am spus aici avem nevoie să alocăm acești bani, pentru că dacă la celelalte programe vorbim despre un beneficiu suplimentar care ar putea să fie adus, în cadrul acestui proiect vorbim de viața oamenilor. Aici vorbim de niște măsuri care poate să salveze viețile oamenilor și atunci am zis că este esențial, chiar și în acest context dificil, bugetar, să avem 30 de milioane de lei alocați”, a spus Diana Buzoianu. Definiția ursului habituat, introdusă (…)
Alte articole din Mediafax
HOROSCOP 16 noiembrie 2025. Duminică cu provocări emoționale și lecții importante
HOROSCOP 16 Noiembrie – Berbec
Se anunță o zi în care ar fi bine (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
Bosnia – România 3-1. „Tricolorii” au fost învinși la Zenica. Drăguș, eliminat la trei minute după ce a intrat
În urma eșecului din Bosnia, echipa lui Mircea Lucescu nu mai are (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
Cele mai frumoase târguri de Crăciun din Europa / Care este cel mai vechi târg din Europa, care se deschide și acum
Într-o Europă din ce în ce mai sărăcită de criza economică, de (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
Reacția clubului Dinamo București după „mesajul jignitor” care a provocat un scandal în Bosnia
Dinamo precizează într-o postare pe Facebook că „respinge (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
Șase candidați pentru Primăria Capitalei, validați de Biroul Electoral Municipal
Biroul Electoral de Circumscripție nr. 42 a admis sâmbătă șase (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
Statul român recuperează Băile Herculane: o mega-confiscare fără precedent după două decenii de jaf
Sute de milioane de euro în patrimoniu balnear, 19 imobile (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
George Simion, la Severin: În țară este jale, în țară este prăpăd. Țara nu mai există!
Președintele AUR, George Simion, a lansat sâmbătă, la (…)
[Mediafax] - 15/11/2025
[Toate articolele din: Mediafax +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY





