Un român din Italia, acuzat că a agresat un bărbat care i-a reproșat că are un câine agresiv
[Gazeta de Sud] 30/10/2025
Presa locală relatează că un român din Italia este acuzat că a bătut un bărbat în vârstă de 56 de ani, în localitatea Giano dell’Umbria, din cauza unui câine. Cearta a început când bărbatul agresat l-a certat pe românul în vârstă de 49 de ani pentru comportamentul agresiv al câinelui său, care îi speriase animalele de companie, conform reconstituirii făcute de polițiști. Atunci, suspectul ar fi aruncat mai întâi cu un obiect de plastic în bărbatul în vârstă de 56 de ani, apoi i-a dat cu pumnii și piciorul în față, provocându-i un traumatism. Victima a ajuns la spital și are nevoie de 60 de zile de îngrijiri medicale, relatează Quotidiano dell Umbria. După ce au adunat mărturii și au reconstituit incidentul, polițiștii l-au identificat pe agresor, care este acuzat de vătămare corporală (…)
Alte articole din Gazeta de Sud
Când intră pensiile pe card în luna noiembrie
În noiembrie 2025, pensionarii care încasează pensiile prin (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
Dominic Marcu revine la Promenada Craiova cu Tesla Model 3 Performance și Cybertruck
Craiova, 30 octombrie – Promenada Craiova găzduiește în perioada (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
Olguţa Vasilescu se laudă că de frica ei a aprobat Bolojan să se organizeze în continuare târguri de Crăciun
Primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a declarat joi că atunci (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
Platforma de pariuri Polimarket, interzisă în România
Polymarket a fost adăugat pe lista neagră a operatorilor care (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
Guvernul a aprobat simplificarea sistemului de plată a amenzilor rutiere
Guvernul a aprobat joi un act normativ care reglementează, în (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
Un bărbat și-a tăiat gâtul, apoi s-a aruncat de la etajul 3
Un bărbat de 75 de ani s-a sinucis, miercuri seară, tăindu-și (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
Alexandru Rogobete: Personalul medical va putea sesiza pe site-ul ministerului problemele din spitale și abuzurile şefilor
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat, miercuri (…)
[Gazeta de Sud] - 30/10/2025
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY





