„PNL Iași solicită intervenția lui Sorin Grindeanu”
[Amos News] 28/10/2025
Încă o dovadă că organizația PSD Iași a ajuns propagator de violență publică. PNL Iași solicită intervenția lui Sorin Grindeanu și excluderea urgentă din PSD a primarului din Grozești, reținut pentru agresarea a doi minori Partidul Național Liberal Iași condamnă în termenii cei mai duri faptele de o gravitate extremă comise de primarul comunei Grozești, George Cristea, care a fost reținut de organele de Poliție sub acuzația că a agresat fizic doi minori. ‘Considerăm că un astfel de comportament barbar, de bătăuș, este incompatibil nu doar cu statutul de ales local, ci cu orice funcție de autoritate publică. Faptul că doi copii, care au dorit să folosească o toaletă, au fost supuși unor acte de violență (palme, șuturi și păruit, conform relatărilor de presă) de către cel care ar trebui (…)
Alte articole din Amos News
Șeful PSD Iași, deputatul Bogdan Cojocaru: Premierul Ilie Bolojan trebuie să lase scuzele și să treacă la treabă
Șeful PSD Iași, deputatul Bogdan Cojocaru: Premierul Ilie Bolojan (…)
[Amos News] - 28/10/2025
MediaSind va participa la mitingul de protest al confederațiilor sindicale naționale din 29 octombrie 2025
Împreună cu colegii din Federația din Cultură și Mass-Media (…)
[Amos News] - 28/10/2025
Federația ‘Solidaritatea Sanitară’ participă la protestul național din 29 octombrie 2025
Federația ‘Solidaritatea Sanitară’ din România (FSSR) anunță (…)
[Amos News] - 28/10/2025
Expoziția ‘Frecvența Mann’ la Cluj-Napoca
Centrul Cultural German Cluj-Napoca, în parteneriat cu Biblioteca (…)
[Amos News] - 28/10/2025
Întâlnirea șefului Statului Major al Apărării cu directorul general al Statului Major Militar al Uniunii Europene
Șeful Statului Major al Apărării, generalul Gheorghiță Vlad, a (…)
[Amos News] - 28/10/2025
AFIR introduce noi măsuri pentru accelerarea plăților către beneficiarii PNDR
Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) continuă (…)
[Amos News] - 28/10/2025
Conferința ‘Dictând în întunerec: Nicolae Iorga, conferențiar la Radio București și Radio România (1929-1940)’
Institutul de Lingvistică și Istorie Literară ‘Sextil Pușcariu’ al (…)
[Amos News] - 28/10/2025
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY