Bucurie pentru copii: delfini din Malta, la Delfinariul din Constanța!
[Cotidianul] 27/10/2025
Cinci delfini din Malta vor fi noua senzație a Delfinariului din Constanța. Mamiferele marine ar trebui să ajungă la Constanța la începutul anului viitor. Copiii îi așteaptă deja bucuroși. De anul viitor, Delfinariul din Constanța va putea organiza spectacolele care-i bucură pe copii cu ajutorul a cinci delfini care vor ajunge în România tocmai din Malta. Este vorba despre doi masculi și trei femele. Reprezentanții Consiliului Județean din Constanța, instituție care are în administrare Complexul Muzeal de Științe ale Naturii, în cadrul căruia funcționează și delfinariul, susțin faptul că reprezentanții delfinariului din Malta nu au solicitat bani pentru mamiferele care vor veni la Constanța. „Iniţial am încercat cumpărarea a patru exemplare de delfini. Această tranzacţie nu a putut fi (…)
Alte articole din Cotidianul
INTERVIU cu președintele Nicușor Dan, mâine, în Cotidianul. Pensii speciale, alegeri și șefia SRI
Temele abordate în interviul cu președintele Nicușor Dan:
1. (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
Guvernul a modificat Ordonanța 52 care i-a revoltat pe primari
Guvernul a modificat Ordonanța 52, în urma ședinței de la ora 16, (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
SCANDALOS: Ziua la școală, noaptea făcea videochat
În vârstă de 24 de ani, tânăra preda biologie de câțiva ani la (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
Proxeneți români condamnați la ani grei de închisoare în Scoția
Activitatea infracțională a proxeneților a fost supravegheată (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
EXCLUSIV. Șefii ASF, ANRE și ANCOM, la raport, în Parlament. Cât taie din salarii și din posturi
Aceeași lege stipulează și faptul că membrii Comitetului de (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
Crema magistraților, lefuri duble față de salariul președintelui. Cine sunt campionii
Documentele cu grila de salarizare a judecătorilor și procurorilor (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
În ciuda austerității, zilele localităților primesc iarăși bani de la buget
Noua decizie vine în urma discuțiilor din coaliție, scrie (…)
[Cotidianul] - 27/10/2025
[Toate articolele din: Cotidianul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY