Curtea Supremă israeliană amână revizuirea unui apel formulat de presa străină privind accesul în Gaza

[Ecopolitic] 23/10/2025

Un judecător al Curţii Supreme israeliene a solicitat joi timp suplimentar pentru a revizui apelul depus de Asociaţia Presei Străine din Ierusalim (FPA) pentru accesul jurnaliştilor în Fâşia Gaza, informează AFP, conform Agerpres. Judecătorul a apreciat că situaţia de pe teren este în continuare delicată şi greu de analizat, spunând că „speră” că va fi clarificată în termen de 30 de zile. Magistratul nu a stabilit o dată pentru o nouă audiere. Audierea în faţa celei mai înalte instanţe a Israelului, prima de la depunerea apelului în urmă cu doi ani, a avut loc joi dimineaţă pentru a examina apelul depus de FPA, care reprezintă mass-media internaţională din Israel şi teritoriile palestiniene. Chestiunea ar fi putut fi reevaluată în alte câteva momente, a susţinut avocatul FPA, Gilead (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Cod galben de vânt în peste trei sferturi din țară, vineri; intensificări în 12 județe, până sâmbătă dimineața
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, vineri, (…)
[Ecopolitic] - 24/10/2025
Meteo București: Maximă de 21 de grade, cer variabil, ploi temporare și vânt, pe parcursul zilei de vineri
Temperaturi peste normalul perioadei din calendar, ploi cu (…)
[Ecopolitic] - 24/10/2025
F1: Nu-mi fac griji în privinţa lui Verstappen, a asigurat Piastri, liderul Campionatului Mondial
„Nu-mi fac nicio grijă” în privinţa revenirii olandezului Max (…)
[Ecopolitic] - 24/10/2025
Sinner şi Zverev, calificaţi în sferturi la Viena (ATP)
Italianul Jannik Sinner (2 ATP) şi germanul Alexander Zverev (3 (…)
[Ecopolitic] - 24/10/2025
Lionel Messi, nominalizat pentru Premiul MVP al Ligii nord-americane
Lionel Messi a fost nominalizat pentru Premiul MVP, atribuit celui (…)
[Ecopolitic] - 24/10/2025
Elias Charalambous (FCSB) – Meciul cu Bologna l-am pierdut în primele 10 minute
Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Elias Charalambous, a declarat, (…)
[Ecopolitic] - 24/10/2025


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY