Două avioane militare rusești au încălcat spațiul aerian al Lituaniei: „Acest incident demonstrează încă o dată că Rusia se comportă ca un stat terorist”

[Adevarul] 23/10/2025

Două avioane militare rusești au pătruns joi, 23 octombrie, în spațiul aerian al Lituaniei pentru aproximativ 18 secunde, a anunțat armata lituaniană. Incidentul a avut loc în jurul orei 15:00 GMT.


    Trimite Email

Alte articole din Adevarul

Putin avertizează SUA după noile sancțiuni impuse Moscovei: „Răspunsul nostru va fi foarte serios, dacă nu chiar copleșitor”
Președintele Rusiei, Vladimir Putin, a reacționat după ce Statele (…)
[Adevarul] - 23/10/2025
Scaune furate de la terasele din Spania, vândute în România. Manevra prin care s-au „evaporat” peste 1.100 de bucăți
Poliția Națională a Spaniei a anunțat miercuri că a arestat șapte (…)
[Adevarul] - 23/10/2025
Bolojan, răspuns pentru Grindeanu care i-a cerut demisia. „Să depună moțiune de cenzură și să facă o majoritate în Parlament cu AUR”
Premierul Ilie Bolojan a dat joi seara o replică liderului social (…)
[Adevarul] - 23/10/2025
Horoscop vineri, 24 octombrie. Se anunță surprize pentru Berbeci și oferte promițătoare de muncă pentru Vărsători
Lorina, astrologul Click!, vine cu predicțiile complete pentru (…)
[Adevarul] - 23/10/2025


[Toate articolele din: Adevarul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY