Trump susţine că are de primit bani de la Departamentul Justiţiei şi promite că îi va dona pentru opere de caritate

[Ecopolitic] 23/10/2025

Preşedintele american Donald Trump a reacţionat marţi la un articol de presă care dezvăluia că cere despăgubiri de 230 de milioane de dolari de la Departamentul Justiţiei: el a susţinut că nu este implicat în solicitare, dar va dona pentru opere de caritate orice sume primite, transmite Reuters, conform Agerpres. Ziarul New York Times a scris că Trump vrea să i se deconteze cheltuielile legate de anchete federale împotriva sa pe care le consideră motivate politic. Liderul de la Casa Albă a afirmat că nici măcar nu discută cu avocaţii săi despre subiect. „Tot ce ştiu e că ei (Departamentul Justiţiei) mi-ar datora o grămadă de bani. Dar nu mă interesează banii. I-aş da pentru caritate sau ceva. I-aş da pentru caritate, orice bani. Dar uitaţi-vă ce au făcut. Au trucat alegerile”, declarat (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Europa şi Ucraina pregătesc o nouă propunere pentru încetarea războiului cu Rusia
Mai multe state europene colaborează cu Ucraina pentru o nouă (…)
[Ecopolitic] - 23/10/2025
Militari britanici participă în Israel la misiunea condusă de SUA pentru supravegherea armistiţiului în Gaza
Un „mic număr” de militari britanici participă în Israel la (…)
[Ecopolitic] - 23/10/2025
STUDIU/ Efectele secundare ale antidepresivelor pot varia considerabil de la un pacient la altul
Prescrierea de antidepresive unui pacient trebuie făcută de la caz (…)
[Ecopolitic] - 23/10/2025
Bărbat reţinut în Australia pentru furtul a zeci de păpuşi Labubu în valoare de 5.000 de euro
Poliţia australiană a arestat un bărbat de la care a confiscat (…)
[Ecopolitic] - 22/10/2025
AUR: „România a ajuns să-și numere victimele, nu viețile salvate”
Deputatul AUR, Gianina Șerban, a solicitat să se facă dreptate (…)
[Ecopolitic] - 22/10/2025
Curtea Supremă a Braziliei a condamnat la pedepse de până la 17 ani de închisoare şapte colaboratori ai lui Bolsonaro
Curtea Supremă a Braziliei a condamnat marţi la pedepse ce ajung (…)
[Ecopolitic] - 22/10/2025


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY