Ceban: „Retragerea lui Dorin Recean din fruntea Guvernului arată că situația nu este atât de bună pe cât se declară public”
[Timpul] 14/10/2025
Primarul Chișinăului și lider al Blocului „Alternativa”, Ion Ceban, a comentat, în cadrul unei emisiuni TV, retragerea premierului Dorin Recean din fruntea Guvernului Republicii Moldova, afirmând că acest gest indică faptul că situația din țară nu ar di favorabilă, contrar declarațiilor oficiale. Ceban a subliniat că este nevoie de un guvern tehnocrat, capabil să implementeze proiecte concrete pentru cetățeni și să gestioneze eficient perioada dificilă care urmează. „-Cel mai dureros este că suntem guvernați de o echipă de incompetenți, ceea ce se traduce prin eșec. Retragerea lui Dorin Recean din fruntea Guvernului arată că situația nu este atât de bună pe cât se declară public. Urmează o perioadă dificilă, iar cei de la guvernare sunt conștienți de acest lucru. Există două scenarii: (…)

Alte articole din Timpul
Elena Druță pleacă din funcția de consilier prezidențial pentru diaspora
Elena Druță își încheie mandatul de consilieră a președintei (…)
[Timpul] - 15/10/2025
Șeful NATO, Mark Rutte, despre amenințările Kremlinului: ”Nu trebuie să-i luăm prea în serios pe ruși”
Secretarul general al NATO, Mark Rutte, a declarat miercuri că (…)
[Timpul] - 15/10/2025
Germania se prăbușește: Românii, loviți de criză
Industria dintr-o țară occidentală a fost cândva invidia (…)
[Timpul] - 15/10/2025
Kremlinul a respins miercuri avertismentul preşedintelui american Donald Trump conform căruia economia rusă se va prăbuşi
Kremlinul a respins miercuri avertismentul preşedintelui american (…)
[Timpul] - 15/10/2025
Peste 49.000 de refugiați beneficiază de protecție temporară în Chișinău
Municipiul Chișinău continuă să fie principalul centru de sprijin (…)
[Timpul] - 15/10/2025
Promo-LEX a găsit noi încălcări ale drepturilor omului în Transnistria
Asociația Promo-LEX și-a rezumat activitățile de monitorizare din (…)
[Timpul] - 15/10/2025
Marea Britanie va trimite experți militari în Moldova
Guvernul britanic a anunțat că va trimite în Republica Moldova (…)
[Timpul] - 15/10/2025
[Toate articolele din: Timpul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY