Urmăriți internațional, prinși în Dolj

[Gazeta de Sud] 14/10/2025

Polițiștii din județul Dolj au desfășurat, ieri, o acțiune pe linia depistării persoanelor urmărite internațional sau față de care au fost dispuse măsuri preventive. Astfel, polițiștii din cadrul Secției 5 Craiova au depistat un bărbat de 45 de ani, din municipiu, urmărit internațional. Față de acesta, autoritățile din Italia au emis un mandat european de arestare în vederea extrădării, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat (furt de auto). Aesta este condamnat la 2 ani și 4 luni de închisoare. Polițiștii din Pielești au depistat, în comuna Ghercești, un tânăr de 29 de ani, din județul Ilfov, urmărit internațional. Autoritățile din Germania au emis mandat european de arestare în vederea extrădării, cercetându-l pentru furt calificat (furtul a 700 kg de cupru). Măsuri luate de (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Ralph Lauren împlinește 86 de ani: Legendarul designer american care a redefinit moda de lux
Pe 14 octombrie 2025, celebrul designer american Ralph Lauren (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025
Numerele private ale lui Donald Trump Jr. şi prim-ministrului australian, publicate pe un site web american
Pe un site web american au fost publicate numerele de telefon (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025
(VIDEO) Erdogan vrea ca Meloni să se lase de fumat, dar Macron crede că este o cauză pierdută
Prim-ministrul italian Giorgia Meloni a devenit recent ținta unei (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025
(VIDEO) Dolj: Doi bărbați din Fărcaș, reținuți pentru distrugere și tulburarea ordinii publice
Polițiștii din Șimnicu de Sus au reținut, ieri, doi bărbați, de 46 (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025
(VIDEO) Germania, principalul partener economic al României. Investiții de peste 18 miliarde de euro
Ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu, a afirmat marţi că (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025
Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni
Vremea se răcește în întreaga țară, iar temperaturile maxime vor (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025
Podeț de legătură între Craiova și Podari. Costul lucrării, aproape un milion de euro
Primăria Craiova intenționează să construiască un podeț pietonal (…)
[Gazeta de Sud] - 14/10/2025


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY