Funcţia de căutare bazată pe inteligenţa artificială AI Mode de la Google, disponibilă în mai multe ţări europene

[Ecopolitic] 8/10/2025

Google a lansat o funcţie de căutare bazată pe inteligenţa artificială (AI) în peste 40 de ţări şi teritorii, inclusiv în mai multe state din Europa, precum Germania, Austria, Elveţia, Spania, Italia, Suedia şi Polonia, dar şi în Thailanda şi Vietnam, transmite miercuri agenţia DPA, scrie Agerpres. Funcţia, care permite utilizatorilor să interacţioneze cu rezultatele căutării, a fost lansată pentru prima dată în Statele Unite, Regatul Unit şi India în luna iulie. Potrivit gigantului tehnologic, AI Mode va deveni acum disponibil în peste 200 de ţări şi teritorii din întreaga lume, conform unui text postat marţi pe blogul Google, inclusiv în România. AI Mode poate fi accesat prin Google.com sau site-urile locale ale ţărilor, apărând ca o filă suplimentară alături de opţiunile standard. (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Iranul afirmă că este o „ameninţare imaginară” îngrijorarea Israelului cu privire la rachetele sale
Iranul a denunţat marţi „ameninţarea imaginară” pe care ar (…)
[Ecopolitic] - 9/10/2025
Giorgia Meloni este vizată de plângere la CPI pentru complicitate la genocid
Şefa guvernului italian Giorgia Meloni a anunţat marţi seară că o (…)
[Ecopolitic] - 9/10/2025
Comisia Europeană a propus un plan de protejare a industriei siderurgice a UE
Comisia Europeană a prezentat, marţi, o propunere de protejare a (…)
[Ecopolitic] - 9/10/2025
Zelenski acuză Rusia că foloseşte drone pentru a destabiliza Europa
Preşedintele ucrainean Volodimir Zelenski a acuzat Rusia că vrea (…)
[Ecopolitic] - 9/10/2025
Putin susţine că Rusia a ocupat aproape 5.000 kmp de teritoriu în Ucraina în 2025
Preşedintele rus Vladimir Putin a declarat marţi că forţele ruse (…)
[Ecopolitic] - 9/10/2025
Trump cere o anchetă asupra unui senator democrat, după o audiere încinsă a ministrului justiţiei
Preşedintele american Donald Trump a cerut marţi deschiderea unei (…)
[Ecopolitic] - 9/10/2025
Activista suedeză Greta Thunberg susţine că a fost torturată în timpul detenţiei în Israel
Activista suedeză Greta Thunberg a afirmat marţi că a fost (…)
[Ecopolitic] - 8/10/2025


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY