Cehii s-au deșteptat! Cehia părăsește frontul pro-ucrainean, anunță noul premier suveranist
[Info Brașov] 5/10/2025
Fără interferențe din partea marilor puteri progresiste europene manevrate de familia Soros și fără fraudarea alegerilor cu dispozție de la Bruxelles, la cehi s-a reușit victoria unui partid suveranist condus de un anti-ucrainean, Andrej Babis, în alegerile parlamentare.Acesta a și anunțat oprirea ajutorului pentru Ucraina ca o primă măsură a viitorului cabinet al Cehiei, inclusive a furnizării de muniție și armament finanțate de alte țări europene. Disputa cehească se va tranșa între cele două palate, cel al noului premier și cel a președintelui Petr Pavel, general în rezervă și ucrainofil exaltat. Acesta nu poate însă bloca acțiunile guvernului, având mai mult un rol decorativ. Este de așteptat ca orientarea politicii externe a Cehiei să se apropie de a lui Viktor Orban și de a lui (…)

Alte articole din Info Brașov
Sorosismul – fundația și ideologia (2)
Sorosismul ca politică
O societate în care oamenii aleg liderii, (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
„Lovitura de stat silențioasă dată de UE în România”
„O țară nu poate apăra democrația distrugând-o.
Nici nu poate (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
Nicușor Dan își completează neputința cu alți consilieri prezidențiali neputincioși
Conform G4Media, preluat de Știri pe Surse, săptămâna viitoare ar (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
Topul statelor prietenoase cu… cetățenii!
Pe planeta Pamant este un stat foarte prietenos cu oamenii si cu (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
Longevitatea nu e imposibilă!
Rechinul de Groenlanda trăiește 400, poate 500 de ani. Țestoasele (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
Cum a fost furată o țară cât un continent ?(2)
Privatizarea prin vouchere
Cu economia în dezordine, producția (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
Când viermii de rahat se-apucă să cânte
Greșesc tratând subiectul de față. Și-o să vă spun de la bun (…)
[Info Brașov] - 5/10/2025
[Toate articolele din: Info Brașov +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY