Nicușor Dan le prezintă un basm partenerilor europeni
[Amos News] 1/10/2025
Astăzi, după cum ne-a anunțat, președintele numit, Nicușor Dan, urmează să le prezinte la summit-ul Comunității Politice Europene partenerilor noștri UE și non-UE dovezile care îl incriminează pe Călin Georgescu, conform cărora acesta ar fi intenționat să pună într-un pericol existențial siguranța națională a României printr-o lovitură de forță. Aparent, spectacolul pregătit de Nicușor Dan este de un calibru major și menit să-i lase cu gura căscată pe partenerii noștri politici de pe continent. Când o persoană care are toate atributele unui șef de stat, al optulea stat ca mărime din Uniunea Europeană, anunță o asemenea etalare de probe vizând, în ultimă instanță, pericolul războiului hibrid dezlănțuit de Federația Rusă împotriva Europei, este de așteptat ca întreaga opinie publică din (…)

Alte articole din Amos News
Taiwanul din brațele useriștilor
România se depărtează în mare grabă de orice abilitate diplomatică (…)
[Amos News] - 1/10/2025
Oradea găzduiește primul curs internațional Certified Interpretive Guide (CIG) din România
Țara noastră devine din nou un reper pe harta europeană a (…)
[Amos News] - 1/10/2025
Muzeul ‘Vasile Pârvan’ Bârlad invită publicul la vizionarea unui nou film din cadrul proiectului KineDok
Muzeul ‘Vasile Pârvan’ Bârlad vă invită la vizionarea unui nou (…)
[Amos News] - 1/10/2025
Hotărâre a Guvernului privind aprobarea stemei comunei Berveni, județul Satu Mare
Marți, 30.09.2025, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și (…)
[Amos News] - 1/10/2025
Victimele violenței domestice au la dispoziție numărul unic de urgență 0800.500.333
OFSD, mesaj ferm în Parlament: România fără violență domestică! (…)
[Amos News] - 1/10/2025
Peste 101 milioane de lei pentru continuarea investițiilor derulate de Ministerul Dezvoltării
Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (…)
[Amos News] - 1/10/2025
Anamaria Gavrilă: Raportul SUA confirmă că atât actualul guvern, cât și guvernele anterioare PNL-PSD nu doar că au tolerat, ci au și favorizat extinderea corupției
POT critică ferm partidele de guvernare care, timp de 35 de ani de (…)
[Amos News] - 1/10/2025
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY