Premierul Bolojan: Octombrie va fi o lună în care vom putea evalua un prim efect al măsurilor

[Mediafax] 29/09/2025

Mediafax Privind efectele măsurilor fiscale pentru reducerea deficitului bugetar, șeful Guvernului a afirmat: „TVA-ul a crescut începând din august, dar el se încasează din septembrie în luna următoare. Prin urmare, nu vedem încă în încasări efectele creșterii de TVA. Tot ce vedem sunt estimările care au fost făcute la început de an. (…) în lunile iulie și august am avut încasări suplimentare. E posibil ca partea să fie dintr-o mai bună activitate a ANAF-ului dar e posibil ca știind că intră anumite taxe suplimentare din luna următoare să se fi făcut niște operațiuni comerciale la valorile vechi. (…) Din punctul meu de vedere, luna octombrie va fi o lună în care vom putea evalua să spunem un prim efect acestui pachet de măsuri. Octombrie-noiembrie”, luni, la Digi 24. În relația cu (…)


    Trimite Email

Alte articole din Mediafax

Ministrul Muncii a participat la reuniunea Consiliului EPSCO
Mediafax Ministrul Muncii şi Solidarităţii Sociale, Florin (…)
[Mediafax] - 18/10/2025
Donald Trump reacționează la propunerea unui tunel care să lege Rusia de Statele Unite
Mediafax Dmitriev a prezentat ideea pentru prima dată joi, (…)
[Mediafax] - 18/10/2025
Un adolescent a condus o motocicletă şi a produs un accident în Baia Mare. Băiatul a ajuns la spital
Mediafax IPJ Maramureş a anunţat că sâmbătă, în jurul orei (…)
[Mediafax] - 18/10/2025
Superliga de fotbal. FCSB a fost învinsă de ultima clasată
Mediafax Partida Metaloglobus Bucureşti-FCSB s-a încheiat cu (…)
[Mediafax] - 18/10/2025
Stelian Bujduveanu: În urma raportului tehnic rezultă că imobilul, cel mai probabil, va fi dezafectat
Mediafax Anunţul a fost făcut în urma întâlnirii pe care (…)
[Mediafax] - 18/10/2025
Maramureș. Misiune de salvare a unor ucraineni blocați de trei zile într-o zonă montană periculoasă
Mediafax Salvamontiștii și polițiștii de frontieră încearcă să (…)
[Mediafax] - 18/10/2025


[Toate articolele din: Mediafax +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY