Rusia joacă ultima carte în Republica Moldova şi vrea să detoneze alegerile, avertizează Siegfried Mureşan
[Adevarul] 18/09/2025
Federaţia Rusă joacă ultima carte în Republica Moldova, încercând să detoneze alegerile din 28 septembrie, pentru că un guvern pro-european ar închide definitiv drumul Moscovei de a opri parcursul european al ţării, a avertizat, joi, europarlamentarul PNL Siegfried Mureşan.

Alte articole din Adevarul
Bărbat electrocutat în subteran, în Galați, când lucra la repararea unei avarii
Două echipaje ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
Lukașenko, declarații șocante despre opozantul Mikola Statkevici: „Va muri în curând”
Președintele Belarusului, Aleksandr Lukașenko, a declarat că (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
Radu Oprea, avertisment pentru USR: „Dacă face această blamare a electoratului PSD, există o singură consecință foarte clară, creșterea AUR”
"Cred că este o temă legată de identitatea USR, care s-a format ca (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
Un actor din Grey's Anatomy a murit într-un accident de mașină. S-a izbit de o un autoturism care circula pe contrasens
Actorul hollywoodian și fotograful Brad Everett Young a murit în (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
Ce au discutat regele Charles și Donald Trump. Dezvăluirile unui cititor pe buze
Regele Charles al III-lea și președintele american Donald Trump au (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
Trump vrea returnarea bazei aeriene Bagram din Afganistan: „Se află la o oră distanță de locul unde China își produce armele nucleare”
Președintele Donald Trump a declarat joi, 18 septembrie, că (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
Oana Ţoiu, vizită în Statele Unite ale Americii. Va participa la Dineul transatlantic al lui Marco Rubio
Ministrul afacerilor externe, Oana Ţoiu, va reprezenta România la (…)
[Adevarul] - 18/09/2025
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY