A fost reţinut pentru trădare un fost șef al serviciului de informații din Moldova. Vindea secrete despre România KGB-ului din Belarus

[Gazeta de Sud] 9/09/2025

DIICOT a reţinut pentru trădare un fost șef al Serviciului de Informații și Securitate al R. Moldova, după ce a vândut secrete de stat ale României către KGB-ul din Belarus. Spionul a fost prins cu ajutorul serviciilor din Ungaria și Cehia. Procurorii DIICOT au reținut luni un fost director adjunct al serviciului de informații al Republicii Moldova, care a vândut KGB-ului din Belarus secrete de stat ale României. Spionul s-a întâlnit de două ori la Budapesta cu ofițerii serviciului secret belarus și a fost prins cu ajutorul structurilor de informații din România, Ungaria și Cehia, potrivit stirileprotv.ro. ”Astăzi, 08 septembrie 2025, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizata și Terorism – Structura Centrală, împreună cu polițiști ai Direcției de (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Kremlinul declară că NATO este de facto în război cu Rusia
Purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, a declarat că (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025
Ambasadorul Rusiei, convovat de Marea Britanie după ce drone rusești au intrat în România și Polonia
După incursiunile de săptămâna trecută a spațiului aerian al NATO, (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025
Încă un bărbat reținut după bătaia cu bâte şi topoare din Craiova
UPDATE: Încă patru persoane, duse la audieri În acestă seară, în (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025
Nou sistem de verificare la frontierele României
România va operaționaliza la frontiere, alături de celelalte state (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025
(VIDEO) Mehedinți: O persoană a suferit arsuri grave într-un incendiu de vegetație uscată
În timp ce încerca să stingă un incendiu de vegetație uscată (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025
Olt: Poliţist din Olt, erou. A salvat viaţa unui copil de patru ani
Un polițist aflat în timpul liber împreună cu soția și copilul (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025
Moțiunea simplă împotriva ministrului Educației a fost respinsă
Moțiunea simplă împotriva ministrului Educației, Daniel David, a (…)
[Gazeta de Sud] - 15/09/2025


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY