ZIAR.COM : toată presa online . ziare, știri și video de ultimă oră

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI | TV 19 mai 2024

Gazeta de Sud
[5/05/2024]

Serie B | Valentin Mihăilă a marcat, din nou, pentru Parma

Internaţionalul român Valentin Mihăilă a marcat golul echipei Parma, care a terminat la egalitate cu US Cremonese, 1-1, duminică, pe teren propriu, în etapa a 37-a, penultima din Serie B. Oaspeţii au marcat primii, prin argentinianul Franco Vazquez (’25), fost jucător al Parmei. „Țintă“ a egalat în min. 56, din pasa lui Dennis Man. Fostul fotbalist al Universității Craiova a mai marcat un gol în minutul 4 al partidei, dar reuşita sa a fost anulată pentru offside. Ambele echipe au încheiat meciul în inferioritate. Parma a jucat în zece din min. 14, când Botond Balogh a primit cartonaşul roşu. De la oaspeţi a fost eliminat Charles Pickel (’70). Valentin Mihăilă, care a evoluat 78 de minute, a ajuns la 6 goluri marcate în 31 de partide. Dennis Man a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 38. Palermo, la care Ionuţ Nedelcearu a jucat 83 de minute, a remizat acasă cu Ascoli, 2-2, informează Agerpres. Pisa, la care Marius Marin a fost integralist, a încheiat şi ea la egalitate cu FC Sudtirol, 2-2. SSC Bari, echipa lui George Puşcaş, care a jucat din minutul 59, a obţinut un punct la Cittadella, 1-1, dar rămâne pe loc direct retrogradabil. Clasamentul înaintea ultimei etape: 1. Parma 75 puncte2. Como 723. Venezia FC 704. US Cremonese 645. US Catanzaro 606. Palermo FC 53……………………….11. Pisa 46………………18. SSC Bari 3819. FeralpiSalo 3320. Lecco 26 Citește și: UTA Arad – FCU Craiova | Puncte importante, dorințe mari

cititi articolul complet în Gazeta de Sud

PUBLICITATE (daca politic, nu reprezinta pozitia Ziar.com):

Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Ștefan Bană: „Mă bucur că a venit și momentul meu“
Noul puști-minune al Universității Craiova, Ștefan Bană, a marcat în poarta echipei Sepsi și a (...)
Valentin Mihăilă: „Îmi doream de mult să văd un meci aici“
Atacantul formației AC Parma, Valentin Mihăilă, a revenit în țară și nu a ezitat să vină la (...)
Costel Gâlcă: „Trebuie să avem mai multă personalitate“
Universitatea Craiova a reușit să-și adjudece victoria cu 3-2 în fața formației Sepsi și a (...)
„U“ Craiova – Sepsi 3-2 | Victorie frumoasă, dar pentru locul 3
Universitatea Craiova a câștigat, scor 3-2, partida susținută sâmbătă seară, pe stadionul „Ion (...)
Un american a câștigat la loterie jucând numărul de înregistrare al mormântului soției lui
Un bărbat din Statele Unite ale Americii a câștigat la loterie 100.000 de dolari jucând (...)
Bătrân accidentat mortal în timp ce traversa strada
Un bărbat, de 87 de ani, a murit, vineri noapte, după ce a fost lovit de o mașină pe o stradă (...)
Liga 3 – seria 7 | Rezultatele meciurilor din etapa 9
Play-off, etapa 9 (ultima): Sâmbătă, 18 mai:Viitorul Şimian – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-4 (...)
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2022 DIRECTWAY