INS: Exporturile au scăzut cu 4,7% iar importurile au scăzut cu 7,7%, în ianuarie 2026, faţă de 2025. Deficitul balanţei comerciale a scăzut cu 15,5%
[Gândul] 12/03/2026
Exporturile României au scăzut cu 4,7% în ianuarie 2026, față de aceeași lună a anului precedent, iar importurile au scăzut cu 7,7%, arată datele publicate de Institutul Național de Statistică (INS). De asemenea, deficitul balanței comerciale a scăzut cu 15,5%. În ianuarie 2026, (…)
Alte articole din Gândul
Există meserii în care riscurile sunt evidente încă de la prima (…)
[Gândul] - 12/03/2026
În ediția din 11 martie 2026 a emisiunii Marius Tucă Show, (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Primarul Ciprian Ciucu a dispus verificări stricte pe termen lung (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Meteorologii Administrației Națioanale de Meteorologie nu au mai (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Mama premierului României, Ilie Gavril Bolojan, locuiește în satul (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Comandamentul Central al Statelor Unite (CENTCOM) a publicat (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Ion Cristoiu remarcă, în ultima pastilă jurnalistică, un aspect (…)
[Gândul] - 12/03/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY