Anamaria Gavrilă: „Au declanşat războiul cu ţăranul român; Ați ajuns să dați cu bastoanele în agricultori ca să asigurați debitul de apă pentru profiturile unei corporații din Paris?”
[Ecopolitic] 19/07/2025
Anamaria Gavrilă, lidera Partidului Oamenilor Tineri (POT), lansează un atac virulent la adresa Guvernului, acuzând autoritățile de „o crimă împotriva agriculturii românești” după incidentele recente din comuna Lungulețu, județul Dâmbovița, unde fermierii locali au fost împiedicați să acceseze surse de apă pentru irigații, iar un țăran care uda varza cu apă din Dâmbovița ar fi fost ridicat de poliție. „AU DECLANȘAT RĂZBOIUL CU ȚĂRANUL ROMÂN! Ce se întâmplă zilele acestea la Lungulețu este o RUȘINE NAȚIONALĂ și o crimă împotriva agriculturii românești! Au luat în râs programul domnului Călin Georgescu „Apă-Hrană-Energie”, dar adevărul are modul său propriu de a ieși la iveală. Un țăran care udă varza cu apă din Dâmbovița este ridicat de poliție. Fermierilor li se interzice accesul la (…)

Alte articole din Ecopolitic
Barajul Vidraru intră în reparații. Lacul va fi golit până în februarie 2026
Începând cu 1 august, compania Hidroelectrica începe golirea (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Președintele Nicușor Dan a anunțat că va retrimite Legea antisemitismului la Parlament
Președintele României insistă că Legea privind unele măsuri pentru (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Viktor Orban: Un procent de 20 – 25% din bugetul UE ar putea ajunge în Ucraina
Prim-ministrul maghiar Viktor Orbán consideră că 20 – 25% din (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Spitalul Clinic Județean de Urgență Ilfov, acreditat de Agenția Națională de Transplant
Spitalul Clinic Județean de Urgență Ilfov a fost acreditat marti (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
A început demolarea vechii grădinițe din satul ilfovean Brănești
Săptămâna aceasta a început demolarea vechii grădinițe din satul (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
„Veolia, patroana Apa Nova, se pricepe la declanșat revolte sociale pe motiv de apă, aşa cum a făcut în 1999 în Bolivia; Va deveni Lungulețu o Cochabamba a României?” (inpolitics.ro)
„Veolia, patroana Apa Nova care susține că fermierii din (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Cristian Diaconescu, șeful Administrației Prezidențiale: NATO o spune clar, suntem sub agresiune rusească. Războiul hibrid este război
Cristian Diaconescu, șeful Administrației Prezidențiale, a (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY