Nicuşor Dan, întrebat ce îl reţine în prezent pe Ilie Bolojan să accepte funcţia de premier: Am un răspuns cu trei litere, dar n-o să dezvălui
[Ecopolitic] 12/06/2025
Preşedintele României, Nicuşor Dan, a afirmat, miercuri seară, că există posibilitatea numirii unui premier tehnocat în cazul în care niciunul dintre liderii politici nu-şi va asuma această funcţie. Întrebat, miercuri seară, la Odesa, ce consideră că îl reţine în acest moment pe Ilie Bolojan să accepte funcţia de premier, Nicuşor Dan a răspuns: ”Am un răspuns cu trei litere, dar n-o să dezvălui”. Preşedintele a precizat că rămân în continuare ca ipoteze de lucru varianta rotativei premierilor, cea a unui premier tehnocrat sau premierul politic, el precizând că nu este eliminată niciuna dintre aceste posibilităţi. Întrebat dacă va propune premier tehnocrat în cazul în care niciunul dintre liderii politici nu îşi va asuma funcţia, Nicuşor Dan a declarat că există şi această variantă. (…)

Alte articole din Ecopolitic
„Nu au trecut nici două luni de la preluarea mandatului şi deja aveti imaginea diletantismului lui Nicuşor Dan! Omul nu ştie nimic, nu se pricepe la nimic! Aţi votat un impotent, incapabil să-şi (…)
„Când te crezi economist, îţi iei una peste ochi de la Guvern si (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Avocata Elena Radu: „Să-i spună cineva lui Nicușor Dan că ce a semnat el pe acolo este egal cu zero, dacă nu este ratificat de Parlamentul României”
„Să-i spună cineva lui Nicușor Dan că ce a semnat el pe acolo este (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Austeritatea lui Bolojan nu ține în justiţie: Primăria Oradea, obligată să plătească drepturile refuzate când actualul premier era primar
Curtea de Apel Oradea a pus punct unui proces început cu ani în (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Purtătoarea de cuvânt a USR către Ministrul Apărării, la un șpriț de vară: „Ce nesimțit ești…f***** gură!” (cancan.ro); Anca Alexandrescu: „Ceva frumos, elegant! Ca la userişti… că doar lor le (…)
Ionuț Moșteanu, vicepreședintele Uniunii Salvați România (USR), a (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Cozmin Guşă: „Băiatul de la „Beach, please” care s-a aruncat de pe scenă e tot la ATI, se pare că are ficatul perforat, tot la ATI se află de câteva zile o altă adolescentă, ce a fost arsă grav în (…)
„După două zile de isterizare mediatică, mediatizare despre (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Anca Alexandrescu: „Da, Bolojan trebuie să taie din cheltuieli, dar de la demnitari, nu de la simpli angajaţi; Miza este de fapt să prăduiască toate imobilele care sunt în subordinea RAAPPS
Anca Alexandrescu a demascat planul orchestrat de gașca lui (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
Titus Corlăţean: „Se încearcă transformarea PSD într-un partid „balama” de maxim 10%, un partid cuminţel, aflat la dispoziţia partidelor de dreapta”
Previziune sumbră despre PSD. Senatorul PSD Titus Corlăţean spune (…)
[Ecopolitic] - 19/07/2025
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY