DECIZII DE RETURNARE EMISE DE POLIȚIȘTII DE IMIGRÃRI

[Amos News] 5/06/2025

Polițiștii de imigrări din Bacău, în cooperare cu polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bacău, au depistat, pe raza de competență, doi bărbați din Irak și Nepal, precum și o femeie din Republica Moldova, care se aflau în ședere ilegală pe teritoriul României. Acțiunile și controalele s-au desfășurat în perioada 2-3 iunie a.c. și au avut ca scop prevenirea și combaterea șederii ilegale și a muncii nedeclarate a străinilor în țara noastră. În cadrul activităților întreprinse au fost depistațe trei persoane, dintre care doi bărbați și o femeie, cu vârste cuprinse între 20 și 35 de ani, din Irak, Nepal și Republica Moldova, față de care s-a constatat șederea ilegală pe teritoriul României. Ca urmare a verificărilor efectuate s-a constatat că persoanele în cauză au intrat (…)


    Trimite Email

Alte articole din Amos News

Primăria Sectorului 1 plătește acum datoriile acumulate în anii anteriori
Primăria Sectorului 1 achită datoriile lăsate de fosta (…)
[Amos News] - 20/07/2025
Interviurile Teatrul Azi la 2 Mai. ȘI dialog cu… tineri artiști,
Interviurile Teatrul Azi la 2 Mai & Teatrul se (ȘI) citește… (…)
[Amos News] - 20/07/2025
Cineastul care este în Gaza de 20 de ani: „Ce este trăit acolo ne va atinge pe toți mai devreme sau mai târziu”
Miercurea trecută, 25 iunie, „Născut în Gaza 2”, documentarul (…)
[Amos News] - 20/07/2025
Zodia îți dictează ce pietre semiprețioase să porți
Ești Fecioară? Poartă bijuterii cu Ochi de tigru! Berbec? Lapis (…)
[Amos News] - 20/07/2025
China s-ar putea să nu vrea ca Rusia să piardă, dar s-ar putea să nu vrea nici ca Rusia să câștige
Andrei Korybko O înfrângere a Rusiei ar fi catastrofală pentru (…)
[Amos News] - 20/07/2025
Pentru preluarea spectatorilor meciului Rapid – CFR Cluj, TPBI prelungește programul a trei linii de transport în comun
Liniile 11, 41 și 44 vor avea un program de circulație prelungit (…)
[Amos News] - 20/07/2025
Lecturi de weekend: „Secretul pacientei” de Loreth Anne White
Un roman inspirat de un caz real, uciderea șocantă a unei familii (…)
[Amos News] - 19/07/2025


[Toate articolele din: Amos News +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY