Peste 500 de copii cu cancer au beneficiat de testare genetică gratuită cu ajutorul programului MedLife #SperanțaNuMoareDeCancer
[Gazeta de Sud] - 02/18/2025
Programul #SperanțaNuMoareDeCancer a împlinit pe 15 februarie doi ani De când MedLife a lansat primul program gratuit de testare genetică pentru copiii recent diagnosticați cu cancer, în vederea îmbunătățirii succesului terapeutic, 523 de copii au beneficiat de #SperanțaNuMoareDeCancer Majoritatea acestora sunt din București, Timiș și Cluj Programul este susținut integral din fonduri proprii MedLife și beneficiază de expertiza medicilor și specialiștilor MedLife din cadrul laboratoarelor de biologie moleculară. București, 18 februarie 2025: În fiecare zi un copil din România este diagnosticat cu cancer. În fiecare zi o familie din țara noastră intră în bătălie cu o boală care poate fi învinsă dacă este depistată la timp și se aplică un tratament personalizat, adaptat fiecărui pacient. (…)

Alte articole din Gazeta de Sud
Aeroportul Heathrow se închide toată ziua din cauza unei pene de curent
Aeroportul Heathrow va fi închis pentru toată ziua de vineri din cauza unei întreruperi „semnificative” de curent (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
(VIDEO) Oficialii sârbi neagă atacul ilegal cu arme sonice asupra protestatarilor din Belgrad
Oficialii sârbi au negat că forțele de securitate au folosit o armă sonică de calitate militară pentru a dispersa și (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
Moment de groază într-un avion. Un incendiu a izbucnit în cabină
Moment de groază într-un avion, după ce un incendiu a izbucnit în cabină. Pasagerii panicați au încercat cu (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
(VIDEO) Bogdan Peşchir a fost reţinut
Bogdan Peșchir, milionarul care ar fi finanțat campania lui Călin Georgescu, a fost reţinut joi seara pentru 24 de (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
(VIDEO) Ilie Bolojan: Trebuie reduse birocrația și costurile administrative
Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, a susținut, ieri, la Bruxelles, Regatul Belgiei, declarații de (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
Doi proxeneţi şi clienţii lor, condamnaţi definitiv într-un dosar de trafic de minori
Curtea de Apel Craiova a dat o sentinţă definitivă într-un dosar în care au fost deferiţi justiţiei doi tineri de 20 (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
Echipa de robotică de la Frații Buzești, premiată la Campionatul Național și calificată la internaționale
Echipa de robotică Soft Hoarders de la Colegiul Național „Frații Buzești” din Craiova a reușit și în acest an să își (…)
[Gazeta de Sud] - 21/03/2025
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră din ziare romanești
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY