ZIAR.COM : toată presa online . ziare, știri și video de ultimă oră

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI | TV 28 noiembrie 2021

B1 Tv [28/10/2021]

Emma Răducanu s-a calificat în sferturile Transylvania Open după o victorie la pas cu Ana Bogdan

Emma Răducanu a învins-o pe Ana Bogdan, joi, la Cluj-Napoca, și s-a calificat în sferturile Transylvania Open. Britanica s-a impus în două seturi, scor 6-3 / 6-4 în o oră și 31 de minute, iar în faza următoare o va înfrunta pe tenismena ucraineană Marta Kostyuk. Emma Răducanu, calificată în sferturile Transylvania Open după o victorie cu Ana Bogdan Emma Răducanu (23 WTA, aproape 19 ani) pornea cu prima șansă în duelul cu Ana Bogdan (106 WTA, aproape 29 de ani) și s-a desprins rapid la trei ghemuri diferență și avea să închidă primul set în 40 de minute. Românca a arătat ceva mai bine în actul secund și părea că poate să întindă partida, însă tot britanica a fost mai precisă în execuții și a ieșit învingătoare. Emma venea după succesul cu Polona Hercog (124 WTA, 30 de ani), un meci în care adversara a chinuit-o timp de două seturi, dar nu a reușit să îi mai pună niciun fel de problemă în decisiv, unde britanica de origine româno-chineză a făcut o adevărată demonstrație de forță, iar la final a ținut să vorbească în limba română. Pentru Emma urmează partida cu Mara Kostyuk (55 WTA, 19 ani), o altă tenismenă din noul val. Duelul este programat să se desfășoare vineri, însă ora încă nu a fost anunțată.

cititi articolul complet în B1 Tv

PUBLICITATE (daca politic, nu reprezinta pozitia Ziar.com):

Trimite Email

[Toate articolele din: B1 Tv +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2022 DIRECTWAY