ZIAR.COM : toată presa online . ziare, știri și video de ultimă oră

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI | TV 14 mai 2021

Gazeta de Sud [11/04/2021]

„U“ Craiova – CFR Cluj, 0-0 final. Am atacat, bară am dat, iar la final un punct am luat

Final: „U“ Craiova – CFR Cluj 0-0. min. 89: Căpățînă și Fedele își fac și ei loc pe teren în ultimele minute de joc. Camara și Cicâldău au fost schimbați. min. 85: Intră și Rondon la CFR în locul lui Omrani. min. 82: Vătăjelu a fost aproape de un euro-gol. Fundașul Științei a trimit un șut puternic de la peste 25 de metri, dar Bălgrădean a respins în corner. min. 79: Dacă ocazii nu avem, facem schimbări. Baiaram este înlocuit cu Cîmpanu. min. 71: Manea și Carnat au intrat pentru CFR. Înlocuiți au fost Ciobotariu și Sigurjonsson. min. 68: Sigurjonsson a încercat să-l surprindă pe Pigliacelli cu un șut de la distanță, dar mingea s-a scurs pe lângă poartă. min. 66: Craiova nu prea mai contează în ofensivă, mijlocul este foarte fragil, iar CFR simte acest lucru și presează. Încă 25 de minute până la ultimul fluier. min. 59: Dublă schimbare la Universitatea. Koljic l-a înlocuit pe Tudorie, în timp ce Vătăjelu l-a schimbat pe Vlădoiu. min. 57: Burcă a trimis cu capul foarte aproape de poarta lui Pigliacelli și a semnat o nouă șansă bună pentru CFR. min, 50: Știința începe în ofensivă, punând pressing pe apărarea clujenilor. S-a reluat partida. Pauză: „U“ Craiova – CFR Cluj 0-0. min. 45: S-au arătat trei minute de prelungiri. min. 33: Ce șansă pentru Tudorie. Bordeianu nu l-a observat pe Tudorie, care a speculat o pasă eronată a mijlocașului ardelenilor și a scăpat singur cu Bălgrădean. Atacantul Științei a driblat portarul clujenilor, a intrat în unghi, iar șutul trimis a șters bara și a ieșit în out de poartă. min. 30: CFR a început să țină mai mult de minge și s-a instalat, ușor-ușor, în jumătatea alb-albaștrilor. Știința încearcă să „muște“ pe contraatac. min. 23: Bară și pentru CFR. Omrani a trimis din centrul careului direct în bara din dreapta a lui Pigliacelli, mingea a ajuns la Bordeianu, care a fost oprit în doi timpi de (...)

cititi articolul complet în Gazeta de Sud

PUBLICITATE (daca politic, nu reprezinta pozitia Ziar.com):

Trimite Email

22 de cazuri noi de COVID-19 în Dolj
Prefectura Dolj a anunțat că în ultimele 24 de ore au fost înregistrate alte 22 de cazuri noi de (...)
Îmbunătățirea infrastructurii educaționale în Sat Sălcuța
Anunț de lansare a proiectului Îmbunătățirea infrastructurii educaționale în Sat Sălcuța, Comuna (...)
Merg perfect la Roma! Tecău şi Krawietz au ajuns în sferturile competiţiei
Perechea româno-germană Horia Tecău/Kevin Krawietz s-a calificat în sferturile de finală ale probei (...)
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2020 DIRECTWAY