ZIAR.COM : toată presa online . ziare, știri și video de ultimă oră

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI | TV 10 aprilie 2021

Gazeta de Sud [8/04/2021]

Surpriza s-a produs! SCMU Craiova a învins campioana în primul meci de play-off

Tensiune la cote maxime în primul meci din play-off-ul Diviziei A1 masculin. Voleibaliştii de la SCMU Craiova au produs surpriza şi s-au impus, cu scorul de 3-2 (25-13, 22-25, 25-16, 19-25, 17-15), în faţa campioanei Arcada Galaţi. A fost un meci de excepţie reuşit de alb-albaştri, care s-au întrecut pe sine şi au demonstrat că pot învinge orice formaţie din campionat. Primul set a fost controlat în totalitate de craioveni, care au condus de la primul la ultimul punct. De la scorul de 5-3, băieţii lui Pascu au luat avans treptat şi au închis actul rapid cu 25-13. Campioana a revenit în meci, apoi, şi a restabilit egalitatea la seturi, după un 25-22 muncit, pe muchie de cuţit. Gruparea din Bănie nu a renunţat la gândul unei victorii, a continuat să producă un volei de calitate şi în setul al treilea, pe care şi l-a adjudecat aproximativ în aceeaşi manieră ca şi pe primul (25-16). Doar că, nici de această dată cei de la Arcada nu au renunţat, au forţat în actul al patrulea şi au împins meciul în decisiv (25-19). Aşa cum era de aşteptat, setul care decidea învingătoarea a fost cu adevărat de „clasă“. Ambele formaţii au jucat la siguranţă, nu au riscat prea mult şi au fost greu de „despărţit“. În cele din urmă, la scorul de 15-15, SCMU a reuşit două puncte consecutive care i-au adus victoria. SCMU Craiova: Gommans, Kovacevic, Bartha, Lică, Suson, Diaconescu (L), Teleleu, Călin, Grigoraș, Lupu, Cîrlogănescu, Marelic, Georgescu. Pentru alb-albaştri va urma partida cu Steaua Bucureşti. Jocul este programat vineri, de la ora 14.00. Citeşte şi: Surpriză în tenisul mondial! Toni Nadal revine ca antrenor în circuitul (...)

cititi articolul complet în Gazeta de Sud

PUBLICITATE (daca politic, nu reprezinta pozitia Ziar.com):

Trimite Email

Liga 3 / CSO Filiași s-a impus în fața Universității II Craiova și s-a distanțat de urmăritoare
Liderul seriei a 6-a din Liga 3, CSO Filiași, a confirmat statutul de favorită în derbiul Doljului (...)
Pastor amendat pentru un botez pe malul Dunării
Un pastor a fost sancţionat de jandarmi pentru organizarea unei procesiuni religioase de botez (...)
Zis și făcut! Baschetbaliștii Craiovei au făcut instrucție cu Miercurea Ciuc
Așa cum era de așteptat, baschetbaliștii de la SCMU Craiova nu au dat greș în primul meci din (...)
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2020 DIRECTWAY