ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI1 decembrie 2020

FC Argeș – FC Voluntari 2-1, Video Online, în etapa a 9-a din Liga 1 | Piteștenii bifează al treilea meci fără (...)

ProSport [30/10/2020]

FC Argeș – FC Voluntari 2-1, Video Online, în etapa a 9-a din Liga 1 | Piteștenii bifează al treilea meci fără înfrângere! Mihai Teja, al treilea eșec la rând

FC Argeș a învins-o la limită pe FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a noua din Liga 1 și a bifat cel de-al treilea meci consecutiv fără înfrângere. Piteștenii au deschis scorul în minutul 33, prin reușita lui Meza Colli, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru FC Argeș. În partea secundă a jocului, Grecu l-a învins și el pe portarul ilfovenilor și a dus scorul de 2-0 pentru FC Argeș. După zece minute, Lopes a încercat să centreze în careu, însă mingea l-a lovit în mână pe Maric și arbitrul a dictat penalty pentru FC Voluntari. Ion Gheorghe a transformat fără probleme. Ilfovenii lui Mihai Teja nu au mai avut puterea să revină, iar partida s-a încheiat cu victoria piteștenilor. Mai mult decât atât, FC Voluntari a rămas în inferioritate numerică în prelungiri, iar Ionuț Balaur va lipsi în etapa viitoare. În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 13, cu 7 puncte, în timp ce FC Voluntar a ratat șansa de a urca pe loc de play-off. Ilfovenii ocupă locul 10, cu 10 puncte. FINAL: FC Argeș – FC Voluntari 2-1 Au marcat: Meza Colli ’33, Grecu ’55 / Gheorghe ’66 Vezi AICI VIDEO Final de meci! Min. 90+2: Balaur îl faultează pe Mirică, vede al doilea cartonaș galben și este eliminat! Min. 90: O nouă schimbare la FC Argeș: intră Șerbănică în locul lui Mușat. Min. 79: Mută și Mihai Teja: iese Mailat, intră Mihai. Min. 78: Dublă schimbare la FC Argeș: ies Blejdea și Drăghici, intră Mirică și Marakis. Min. 70: Încă o schimbare la FC Voluntari: iese Jefte, intră Stoica. Min. 66: GOOOL FC VOLUNTARI! Ion Gheorghe transformă fără probleme lovitura de la 11 metri. Min. 65: Lopes încearcă o centrare în careu, însă mingea îl lovește în mână pe Maric și arbitrul dictează penalty pentru FC Voluntari. Min. 63: Prima schimbare la FC Argeș: iese Grecu, intră Alin Popa. Min. 60: Dublă schimbare la FC Voluntari: ies Kocic și Adi Popa, intră Vlad (...)

cititi articolul complet în ProSport

PUBLICITATE (daca politic, nu reprezinta pozitia Ziar.com):

Trimite Email

PREMIILE PROSPORT – Votează „Sportivul anului”
Prosport v-a pregătit o surpriză, vouă cititorilor, pasionați de sport. În 23 de ani de existență (...)
PREMIILE PROSPORT – Votează „Fotbalistul român al anului”
PREMIILE PROSPORT – Votează „Fotbalistul străin al anului în România”
[Toate articolele din: ProSport +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2020 DIRECTWAY