ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI25 octombrie 2020

Poli Iași – Sepsi Sf. Gheorghe 1-4, în etapa a 7-a din Liga 1 | O nouă umilință pentru Daniel Pancu! Covăsnenii s-au (...)

ProSport [17/10/2020]

Poli Iași – Sepsi Sf. Gheorghe 1-4, în etapa a 7-a din Liga 1 | O nouă umilință pentru Daniel Pancu! Covăsnenii s-au distrat la Iași | GALERIE FOTO

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus pe terenul celor de la Poli Iași, scor 4-1, în cadrul etapei a șaptea din Liga 1.  Poli Iași continuă să plătească tribut subțirimii lotului. Cu o echipă decimată de probleme medicale, dar și de coronavirus, Poli a cedat fără drept de apel în Copou în fața lui Sepsi, într-un meci în care oaspeții au rezolvat problema victoriei încă din prima parte. Fără șase titulari în teren și cu alți trei jucători în tribune din cauzele amintite mai sus, trupa lui Daniel Pancu nu a avut nicio șansă în fața lui Sepsi. Rămas descoperit în defensivă prin absența renumitului cuplu de stoperi Mihalache – Frăsinescu, Pancu a fost nevoit să improvizeze cu un închizător de buzunar în centrul defensivei – De Iriondo, iar rezultatul s-a văzut pe tabelă. Pe lângă absențele notabile din tabăra gazdelor, elevii lui Leo Grozavu au profitat din plin și de apatia adversarilor și au zburdat realmente în prima repriză, în care au punctat de trei ori într-un interval de 16 minute. Bajrovic a deschis balul în minutul 24, reluând lejer în poartă după un șut al lui Fulop respins în față de portarul Brânză, iar după zece minute oaspeții și-au dublat avantajul prin Vașvari, dintr-un penalty făcut de Platini, cu o intervenție neglijentă asupra lui Ștefănescu. Sepsi a stabilit scorul pauzei în minutul 39, prin Bouhenna, acesta marcând cu capul, de la zece metri, de lângă De Iriondo, după un corner bătut perfect de Fulop. Ieșenii au ieșit ceva mai montați de la cabine, au redus din diferență prin Popadiuc, în minutul 53, din pasa perfectă a lui Andrei Cristea, dar nu au mai reșit mare lucru pe parcursul reprizei, decât să echilibreze cât de cât disputa. Pe final, ieșenii și-au răsucit singuri cuțitul în rană, prin nefericitul De Iriondo, argentinianul marcând în propria poartă în minutul 90. 1-4 scor final, rezultat care o urcă pe Sepsi pe locul 3 în (...)

cititi articolul complet în ProSport

Trimite Email

Laurențiu Roșu face azi 45 de ani și sărbătorește cu familia în izolare la Huelva, după ce Spania e în stare de urgență. (...)
Laurențiu Roșu face azi 45 de ani și sărbătorește cu familia în izolare la Huelva, după ce Spania e în stare de urgență. „Nu avem voie pe străzi” | EXCLUSIV
Laurențiu Roșu împlinește azi 45 de ani, iar această zi l-a prins în Spania alături de întreaga (...)
Biletul Zilei » „VERDE” și ieri » Astăzi din nou 100% fotbal!
Biletul Zilei de ieri a fost câștigător. Am pariat pe trei selecții din fotbal din Anglia, Germania (...)
Reinaldo Radu, vărul portarului Ionuț Radu, a fost rezervă în meciul Parma – Spezia (2-2) din Seria A. Valentin Mihăilă (...)
Reinaldo Radu, vărul portarului Ionuț Radu, a fost rezervă în meciul Parma – Spezia (2-2) din Seria A. Valentin Mihăilă nu a fost convocat
Reinaldo Radu, fotbalist român de doar 18 ani și jumătate, a fost pe banca de rezerve a Parmei în (...)
[Toate articolele din: ProSport +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2020 DIRECTWAY