ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI16 februarie 2020

CFR – Viitorul 0-0 » Campioana ratează șansa distanțării de FCSB și Craiova, deși a jucat mai bine decât Viitorul | (...)

ProSport [14/02/2020]

CFR – Viitorul 0-0 » Campioana ratează șansa distanțării de FCSB și Craiova, deși a jucat mai bine decât Viitorul | FOTO

CFR Cluj și Viitorul au remizat, 0-0, într-un meci din etapa a 25-a din Liga 1. Campioana a condus jocul în prima repriză, însă în ultima jumătate de oră a tras frâna de mână. Ardelenii au început în forță și n-au permis Viitorului să treacă jumătatea terenului în primele 10 minute. În minutul 25, Ciprian Deac putea deschide scorul, dar reluarea sa cu capul din 6 metri nu l-a păcălit pe Căbuz, care a reținut fără emoții. Viitorul și-a arătat colții în minutul 30, când căpitanul Gabi Iancu a reluat superb de la 30 de metri, dar mingea a lovit bara transversală și CFR-ul a scăpat. În repriza secundă, Omrani a fost cel mai activ jucător, însă fără să facă diferența pe tabela de marcaj. Pe finalul partidei, George Țucudean a ratat deschiderea scorului, după o ieșire foarte bună a portarului Căbuz. După 25 de etape, CFR Cluj rămâne lider cu 49 de puncte, în timp ce Viitorul a acumulat 39 de puncte. Pe locurile 2 și 3, la egalitate de puncte, sunt CSU Craiova și FCSB, cu câte 43. CFR – Viitorul 0-0 FINAL min. 82: Țucudean intră în locul lui Djokovic. Dan Petrească forțează atacul. min. 81: Omrani centrează în careu, dar apărarea Viitorului degajează balonul.  min. 60: Omrani are o șansă importantă de a marca, dar nu o speculează. A început repriza secundă! PAUZĂ min. 30: Gabi Iancu trimite o torpilă de la 30 de metri, dar mingea lovește bara transversală și formația lui Dan Petrescu scapă cu fața curată. min. 25: Ciprian Deac reia cu capul de pe linia careului de șase metri, dar Căbuz reține excelent! min. 21: 731 de minute fără gol primit pe teren propriu de CFR Cluj! min. 10: Viitorul lui Gică Hagi nu reușește să treacă jumătatea terenului în primele minute ale partidei. min. 1: A început meciul! Echipele de start CFR: Arlauskis – Burcă, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Hoban, Djokovici – Joca, C. Deac, V. Costache Rezerve: Sandomierski, Cestor, (...)

[cititi articolul complet în ProSport]

Trimite Email

Real Madrid a pierdut două puncte mari cu Celta Vigo! Barcelona este la un singur punct de marea rivală, în La (...)
Real Madrid a pierdut două puncte mari cu Celta Vigo! Barcelona este la un singur punct de marea rivală, în La Liga
Real Madrid a ratat ocazia să se distanțeze de Barcelona! Pe Santiago Bernabeu, echipa lui Zidane (...)
Ionuț Negoiță, atac la arbitrii meciului Dinamo-FCSB. „Ei sunt Dumnezei, iar noi niște oameni care băgăm (...)
Ionuț Negoiță, atac la arbitrii meciului Dinamo-FCSB. „Ei sunt Dumnezei, iar noi niște oameni care băgăm bani”
(Dinamo-FCSB 2-1) Dinamo a învins marea rivală FCSB cu 2-1. Adrian Sin și Vali Lazăr au înscris (...)
Ilie Năstase dă de pământ cu arbitrul Horațiu Feșnic, după Dinamo – FCSB: ”A fost execrabil!”
Ilie Năstase s-a arătat nemulțumit de arbitraj, după derby-ul Dinamo – FCSB. El arată că centralul (...)
[Toate articolele din: ProSport +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2020 DIRECTWAY