ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI19 ianuarie 2020

Titular, dar tot cu dureri de spate. Tătărușanu, învins și în al doilea meci. Lyon merge în semifinalele Cupei (...)

ProSport [8/01/2020]

Titular, dar tot cu dureri de spate. Tătărușanu, învins și în al doilea meci. Lyon merge în semifinalele Cupei Ligii

UPDATE: Ciprian Tătărușanu a primit a doua șansă în poarta lui Lyon. Rudi Garcia l-a titularizat și în sfertul de finală cu Brest, iar românul a prins fluierul final pe teren. Portarul naționalei României nu a scăpat însă fără gol primit, așa cum s-a întâmplat și în meciul trecut, cu Toulouse, 4-1 în optimile Cupei Ligii. Lyon a condus cu 2-0 după golurile lui Dembele (19) și Aouar (55). Tătărușanu a trebuit să scoată mingea din poartă în minutul 85, când a fost învins de Grandsir. Jean Lucas a clarificat lucrurile în minutele de prelungire, iar Lyon se califică în semifinale după 3-1 cu Brest. Așa cum era de așteptat, Ciprian Tătărușanu a mai primit o șansă în Cupa Ligii Franței, după ce portarul naționalei României n-a fost folosit nici măcar un minut în Ligue 1. Tătărușanu a fost titularizat de Rudi Garcia în meciul dintre Lyon și Brest, din sferturile de finală ale Cupei Ligii Franței. The #TeamOL XI for #OLSB29! pic.twitter.com/kpNRr4qdpg — OL English 🇬🇧 (@OL_English) January 8, 2020 „Vă daţi seama, dacă am fost pus să vin în faţa dumneavoastră, asta înseamnă că voi juca titular miercuri! Cel mai greu pentru mine este să stau tot timpul pe banca de rezerve. Mă doare spatele din ce în ce mai tare din cauza asta” a declarat zâmbind Tărărușanu, înaintea partidei de azi. Tătărușanu a debutat înainte de Crăciun Portarul nostru debutase la Lyon tot în această competiție, pe 18 decembrie, în victoria clară a echipei sale cu Toulouse, scor 4-1. „Antrenorul decide cine joacă titular. Eu mă antrenez în fiecare zi pentru a-l convinge că merit mai mult. Sunt un jucător mai experimentat, ştiu ce am de făcut. Nu intenţionez să plec, perioada de mercato din iarnă e cam scurtă”, a mai afirmat portarul ajuns la Lyon anul trecut. 33 de ani are Ciprian Tătărușanu The post Titular, dar tot cu dureri de spate. Tătărușanu, învins și în al doilea meci. Lyon merge în (...)

[cititi articolul complet în ProSport]

Trimite Email

Bayern a bătut-o la scor pe Hertha, iar Thomas Muller este de neoprit în Bundesliga! Campionul mondial se poate lăuda (...)
Bayern a bătut-o la scor pe Hertha, iar Thomas Muller este de neoprit în Bundesliga! Campionul mondial se poate lăuda cu o performanță unică după golul marcat la (...)
Bayern s-a apropiat la 4 puncte de Leipzig și a făcut spectacol în primul meci din 2020. Bavarezii (...)
Fotbalistul dat afară de Gigi Becali, lider în Turcia. A jucat primul minut din acest campionat
Paul Papp a jucat un minut în meciul Besiktas-Sivasspor, câștigat de oaspeți cu 2-1. Este primul (...)
Ionuț Radu a fost lăsat iar pe bancă la Genoa, dar Mattia Perin „a asigurat” victoria Romei cu o gafă (...)
Ionuț Radu a fost lăsat iar pe bancă la Genoa, dar Mattia Perin „a asigurat” victoria Romei cu o gafă mare
Ionuț Radu a fost trecut pe bancă la Genoa de Davide Nicola, însă Mattia Perin, înlocuitorul (...)
[Toate articolele din: ProSport +++]

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină, sau pagina facebook corespunzătoare pentru comentariile cititorilor.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2020 DIRECTWAY