ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI20 mai 2018

Gorj Exclusiv [17/05/2018]

Pandurii, doar remiză cu Oradea. Atârnă la limită între Liga 2 și Liga 3!

Deși în unele cercuri se specula că va fi un meci de vacanță, partida dintre Pandurii și echipa lui Nicolae Sarcină, Luceafărul Oradea, s-a jucat pe teren. Echipa lui Condescu avea neapărată nevoie de victorie pentru supraviețuirea în Liga 2 iar startul părea perfect. Pandurii a primit penalty în minutul 5 dar Băjan a ratat. Tot din penalty au deschis scorul oaspeții la Motru. Vlad Rusu l-a executat pe Moga în minutul 54 și Luceafărul părea că va obține victoria. În minutul 83 s-a petrecut un moment mai rar întâlnit. Portarul oaspeților, Goia, a fost eliminat, primind al doilea avertisment pentru trageri de timp iar în poarta Luceafărului a intrat un jucător de câmp, deoarece antrenorul Lupuț efectuase toate schimbările. De acest avantaj au profitat pandurii în final și au egalat prin Tudoran în minutul 88. La meci a asistat și Dănuț Perjă, oficialul celor de la Șirineasa, echipă controlată, la fel ca Luceafărul, de omul de afaceri Nicolae Sarcină. Chiar dacă remiza nu-i ajută foarte mult pe panduri, măcar jocul rezultatelor din etapa 35 a fost de partea lor. Miroslava a pierdut dramatic acasă cu Snagov și a rămas sub gorjeni în clasament iar Brăila a avut meci aseară la Călărași, de unde era greu să scoată vreun punct. Pentru a evita retrogradarea în ultimele 3 etape, pandurii trebuie să termine deasupra celor de la Miroslava, Brăilă și Suceava. Gorjenii au 3 puncte asigurate la meciul din penultima etapă cu Târgu Mureș, echipă desființată. În ultima etapă e programat un posibil derby al disperării: Brăila – Pandurii. PANDURII TÂRGU JIU – LUCEAFĂRUL ORADEA 1-1 Stadion: Minerul (Motru) Arbitru: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara); Asistenţi: Patricia Samsudean (Timişoara) şi Marilena Cătălina Nan (Alexandria). Pandurii: Moga – Băjan, Turda (Al. Vasilescu 46′), Cr. Munteanu (cpt.), Celea – Raiciu, Brînzan, Şut – Maxin (C. (...)

[cititi articolul complet în Gorj Exclusiv]

Trimite Email

Alte articole din Gorj Exclusiv :

[Toate articolele din: Gorj Exclusiv +++]

Imprimati aceasta pagina

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2018 DIRECTWAY