ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI23 mai 2018

Gorj Exclusiv [17/05/2018]

Bogoi, nervos după egalul cu Luceafărul

Adrian Bogoi, nervos la finalul meciului de miercuri după-amiază, de la Motru, cu echipa afaceristului Nicolae Sarcină, Luceafărul Oradea, încheiat scor 1-1. Primul gol a fost marcat de oaspeţi în minutul 54, când Oradea a primit uşor un penalti, după un duel aerian între Băjan şi Rusu. Golul a fost marcat de Rusu. Gorjenii au reușit să egaleze în minutul 88, prin George Tudoran, după ce portarul oaspeţilor, Alin Goia, a fost eliminat cu puţin timp înainte, pentru cumul de cartonașe galbene, iar în poartă a intrat fundaşul Cristian Oroş. Goia a primit primul avertisment în debutul partidei, când l-a faultat în careu pe Lemac. Al doilea cartonaş galben a venit în minutul 84, la scorul de 1-0 pentru Luceafărul, când a tras de timp la o degajare. Tehnicianul pandurilor abia a rostit câteva cuvinte, la conferința de presă. În urma remizei cu bihorenii, Pandurii a ajuns la 35 de puncte, și se menține în lupta pentru evitarea retrogradării. Sâmbătă, gorjenii  întâlnesc, de la ora 11:00, în deplasare, Ripensia Timișoara. Antrenorul Luceafărului, Cristian Lupuț, a declarat că rezultatul a fost unul echitabil și a refuzat să comenteze deciziile arbitrului.

[cititi articolul complet în Gorj Exclusiv]

Trimite Email

Alte articole din Gorj Exclusiv :

[Toate articolele din: Gorj Exclusiv +++]

Imprimati aceasta pagina

|  Stabiliti un link   |  Trimite Email     RSS
ZIAR.COM : toata presa online . portal de ziare romanesti si stiri de ultima ora

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile portalului Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2018 DIRECTWAY